Vybírat letos mohli z celkem devíti soutěžních představení, se kterými se festivalovému publiku představily soubory z Česka, Polska a Slovenka.

Hrálo se nejen v tradičních kamenných divadlech, ale netradičně i ve sportovní hale, na zámku či na náměstí. K vidění byla neobvykle zpracovaná klasická antická dramata, jako například Trojanky v podání divadla Teatr Wybrzeże z Gdańska, které režíroval oceňovaný polský režisér Jan Klata či představení Wałęsa w Kolonos předvedené Teatrem Łaźnia Kraków, které odkazovalo na Sofoklovu tragedii Oidipus na Kolónu. 7

Pražský Cirk La Putyka svým hudebním cirkusem, plným ruchu, pohybu a zvuků - nazvaným Isole - ukázal, jak může vypadat moderní divadlo, které je srozumitelné všem bez ohledu na jazyk či hranice. Pozvání na festival letos přijal známý polský herec, režisér a pedagog Jerzy Stuhr.

Ani letos nechyběla divadelní představení pro děti a mládež, koncerty či atraktivní pouliční divadlo.

Součástí doprovodného festivalového programu byla akce nazvaná Impuls 89, v rámci které se studenti středních škol v regionu setkali na besedách s českými a polskými disidenty.

Festival s devětadvacítkou v záhlaví byl úspěšný. „Velmi si ceníme zájmu diváků o kvalitní divadelní představení. Při tvorbě programu jsme mysleli na široké spektrum návštěvníků a věříme, že i letos si to své vybrali diváci všech generací od nejmladších až po seniory,“ uvedla za organizátory, kterými jsou sdružení Člověk na hranici a Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Cieszyn, organizační ředitelka festivalu z české strany Petra Slováček Rypienová.