Ten i letos nabídl desítky pro děti i rodiče desítky jamujících i rockových muzikantů, promítání filmů, taneční workshopy a interaktivní aktivity. Už v pátek si mnozí návštěvníci také pochutnávali na specialitách pravé indické kuchyně.

INDICKÁ KULTURA

Na hlavní scéně ArcelorMittal stage přímo na Masarykově náměstí první den festivalu byla k vidění jedinečná projekce nazvaná Kathali Dance, což je jedna z hlavních forem klasického indického tance.

close Festival v ulicích, 28. června 2019 v Ostravě. info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in

Fotogalerie: Festival v ulicích

„Jsem moc ráda, že jsem tuto podívanou mohla zhlédnout se svými dvěma vnučkami, které mají o taneční umění velký zájem. A je dobře, že je na festival vstup volný, protože jako důchodkyně bych to asi s vnučkami finančně nezvládla,“ svěřila se Deníku paní Anežka z Poruby.

ŽÁNROVÁ VŠEHOCHUŤ

„Jsem hodně zvědavý na bojové akrobatické umění tanečníků Raibenshe, něco jsem o nich četl, ale mám i jiné programové tipy, třeba na dnešní den. A k nim rozhodně patří francouzská skupina San Salvador,“ sdělil nám Zdeněk Filák, projektant, jinak mezi kamarády přezdívaný „Klobouček“ díky své neodmyslitelné pokrývce hlavy, kterou na veřejnosti snad neodkládá během celého roku.