Odehrává se ve večerních hodinách na tramvajové zastávce, kde skupina chlapců obestoupila školáka. Jeden z mladíků mu poté nadává a za přihlížení ostatních mu dává facky - video najdete zde.

Podle tn.cz je autorkou matka jednoho z žáků uvedené školy, která zveřejněním videa chtěla poukázat na poměry ve škole, kde v minulosti docházelo k opakovaným konfliktům mezi žáky. Jak starý je záznam, není jasné.

Na sociálních sítích je údajně více videí s potyčkami dětí z této školy. Některá z nich byla pořízena před rokem. Situaci již vloni na podzim řešilo vedení školy s rodiči. Situaci tehdy sledoval i Deník:

Zda se zveřejněným videem zabývá policie, není jasné. Soňa Štětínská z moravskoslezské policie na dotaz Deníku pouze sdělila, že prověřují incident, který se pravděpodobně týká nezletilých dětí.

„Ostravští policisté ve středu přijali oznámení týkající se jednání s největší pravděpodobností nezletilých osob. K prověření skutečností zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a věcí se budou nadále intenzivně zabývat. S ohledem na fakt, že se jedná o aktuální věc, a zejména s přihlédnutím k věku poškozeného nelze v této chvíli poskytnout detailnější informace,“ řekla Štětínská.