S tímto „verdiktem“ odjížděli od ministra dopravy Vladimíra Kremlíka náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka a primátor Ostravy Tomáš Macura. Přesto zástupci regionu vnímali jednání na ministerstvu pozitivně.

„Dohodli jsme se na dalším jednání v dubnu příštího roku,“ shrnul Jakub Unucka s tím, že v otázce zrušení poplatku stále vidí světlo na konci tunelu.

Divákům v Třinci se představili i maskoti blížícího se MS do dvaceti let - Ťuk a Puk.
Maskoti juniorského šampionátu v Ostravě a Třinci mají jména. Jsou Ťuk a Puk
Ilustrační foto
Zvrhlík vydíral dívky, které ulovil na internetu

„Na Frýdecko-Místecku se na zpoplatněném úseku neustále pohybují silničáři, takže silnice ani nemá parametry dálnice, a tedy nevidíme důvod proč by za ni řidiči měli platit. Obávali jsme se, že i proto se ministr bude chtít k tématu vrátit až posléze, ale překvapil nás a máme příslib, že se tématu budeme v novém roce znovu věnovat,“ vysvětlil Unucka.

Dá se tedy očekávat, že zvažovaná blokáda obcí podél dálnice na svých okresních silnicích se přinejmenším odkládá. Pro pravidelné řidiče i lidi přejíždějící po dálnici z Frýdku-Místku do obchodní zóny u Hrabové jednou za čas se ale pro příští rok nic nezmění. Chcete dálnici využít? Zaplaťte 1500 korun za dálniční známku – nebo její poměrnou část na kratší dobu.

Tramvaj proti AIDS. Ilustrační foto.
Ostrava podpoří World AIDS Day. Městem opět budou jezdit preventivní tramvaje
Mužům hrozí až dvanáct let vězení.
Šokující případ z Ostravy: Lupiči vysvlékli muže donaha, oběť je v kómatu