Důvodem jsou opravy sjezdů a nájezdů ve Frýdku-Místku silnic I/48 ve směru na Příbor a I/56 ve směru na Frýdlant nad Ostravicí, které začaly v pondělí 26. dubna.

Oprava u Tesca

"Oprava u Tesca bude probíhat po jednotlivých částech za úplných uzavírek ramp doprovázených krátkými objížďkami přes nejbližší kruhové objezdy. Po bezpečném otočení se řidiči dostanou na původní směr," komentoval dopravní omezení mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal. Práce potrvají do poloviny května, a to na etapy.

Ve Frýdku-Místku pokračovala 13. dubna 2021 výstavba obchvatu (I. etapa).
Práce ve Frýdku-Místku pokračují. Obchvat se otevře už příští rok!

"K opravě budou později stanoveny ještě dvě dílčí etapy, které je třeba vhodně koordinovat s probíhající stavbou obchvatu Frýdku-Místku. Tyto fáze jsou řešeny odděleně, aby nebyl narušen časový harmonogram oprav tohoto týdne," doplnil mluvčí Mazal.

Objízdné trasy

Součástí oprav je uzavírka nájezdové větve ze silnice I/48 na silnici I/56 (trasa Bílá, Frýdlant n. O.). Po uzavření pravého jízdního pruhu na silnici I/48 do Českého Těšína je navržena objízdná trasa od Příbora přes nájezd na komunikaci I/56 směr Ostrava. "Dále na okružní křižovatku, kde se po otočení mohou auta vydat potřebným směrem Frýdlant n. O. po silnici I/56," uvedl Miroslav Mazal.

Uzavírka sjezdové větve ze silnice I/56 na silnici I/48 (trasa na Český Těšín) a uzavření pravého jízdní pruhu na silnice I/48 řeší objízdná trasa od Frýdlantu n. O. po silnici I/56 až na okružní křižovatku a dále na sjezd směr Český Těšín - VÍCE ZDE

Dopravní peklo v Ostravě

Také řidiči v Ostravě zažívají těžké chvíle. Už od začátku dubna totiž pokračují opravy Místecké ulice, jedné z nejvytíženějších silnic moravskoslezské metropole. K tomu se začátkem tohoto týdne přidala uzavírka hlavního tahu z Ostravy do Vratimova - VÍCE ZDE