Jde o další případ, kdy důvěřivý starý člověk uvěřil lidské hyeně a přišel o peníze. Případ se stal v Nedbalově ulici v Karviné-Novém Městě.

„Podvodník oslovil ženu, když se vracela z procházky. Aby se vloudil do jejího bytu, použil legendu, že jde vyměnit ventil potrubí. Seniorka muži uvěřila a vzala muže s sebou do bytu,“ popisuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podvodný instalatér pak potřeboval zjistit, kde má stařenka úspory. K tomu použil osvědčenou fintu.

Z Dolu Lazy byl ve čtvrtek slavnostně vyvezen poslední vozík vytěženého uhlí.
Z Dolu Lazy vyvezli poslední vozík uhlí

„Nejprve si od ženy nechal rozměnit dvoutisícovou bankovku, pak ji požádal o šroubovák. Když žena odešla pro nářadí, věděl už pachatel, kde má úspory a využil její nepřítomnosti, vzal obálku s 115 tisíc korunami a odešel. Seniorka se vrátila i se šroubovákem do pokoje, který už byl prázdný. Na nočním stolku našla pouze krabici, ve které byla bankovka, kterou si nechal pachatel rozměnit,“ dodala mluvčí policie.

Policisté případ šetří jako krádež a přečinu porušování domovní svobody. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

„Apelujeme na občany, aby si dávali pozor, koho pouští do svých bytu a komu co dávají. Starší osoby jsou více důvěřivé, ovlivnitelné a tudíž se lehce stávají snadnou obětí a toho podvodníci využívají,“ doplňuje mluvčí PČR.

Ilustrační foto.
U rozsvíceného stromu zazpívá skupina No Name