„Po oznámení o neoprávněném vstupu do prostor kanceláří policisté obvodního oddělení i kriminální služby společně začali shromažďovat informace, zajišťovat stopy a vyhodnocovat poznatky. Do několika hodin bylo zřejmé, že tehdy ještě neznámý pachatel do objektu vnikl ze zištných důvodů - z kanceláře byly pryč dvě televize. Do 48 hodin policisté už pracovali s konkrétním jménem podezřelého, kterého mohli vzápětí zadržet,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková o průběhu zásahu.

Snímky z natáčení 8. dílu seriálu České televize Stíny v mlze.
Vražda dovede kriminalisty ze Stínů v mlze k ikonické stavbě do Havířova

Komisař proti muži (41 let) zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže z několika skutků. Jde totiž o „známou firmu“, zadržený je obviněn i ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V minulosti byl již patnáctkrát soudně trestán! Naposledy opustil brány věznice v létě 2020.

Kriminalisté během procesních úkonů důvodně podezřelému prokázali zapojení v další trestné činnosti majetkového charakteru. Ve čtyřech skutcích jsou zapojeni i jeho spolupachatelé, proto jejich prověřování a kompletování je vedeno samostatně.

Přípravný fotbalový zápas MFK Havířov - Jawiszowice 3:1.
Před havířovskými Indiány v přípravě neobstál ani soupeř z Polska

O víkendu byl podán návrh na vazební stíhání obviněného, kterému soud vyhověl. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody šest měsíců až tři léta.

A primátor Bělica? „Rád bych poděkoval za rychlou a kvalitní práci Policii České republiky při dopadení pachatele. Vždycky jsem věděl, že odvádějí dobrou práci, a potvrdilo se to i v tomto případě,“ uvedla ústy havířovského primátora mluvčí magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.