Vysoké stromy se nacházejí také v Hlučíně a Třinci, další města se pak srovnala se svými smrky a jedlemi na 12 metrech. Na chvostu tohoto žebříčku je Ostrava, která má na Masarykově náměstí strom "jen" 10metrový, navíc umělý.

Tisíce lidí navštěvují akce spojené s rozsvěcováním stromů ve městech napříč Moravskoslezským krajem. Vychutnávají si předvánoční atmosféru, procházejí si i stánky s nabídkou dárku a občerstvením, kde většinou nechybí i punč ani svařák na zahřátí. 

Vánoční stromy v MSK.Zdroj: Deník/Ivana Mačiárová

V některých městech už se první stromy rozsvítily, většinu náměstí ale čeká tato událost o nadcházejícím adventním víkendu. Jaké stromy tedy letos zdobí největší města v regionu a kdy se rozzáří? Který z nich se vám líbí nejvíce?

Opava: Výška stromu: 17 metrů. Druh stromu: živý, smrk pichlavý stříbrný. Věnován dárcem z opavské městské části Kateřinky. Místo: Dolní náměstí, Opava.

Slavnostního rozsvěcení vánočního stromu na Dolním náměstí v centru Opavy se dnes zúčastnily tisíce lidí.
OBRAZEM: Vánoční strom v Opavě už svítí

Hlučín: Výška stromu: 16 metrů. Druh stromu: živý, smrk severského původu. Věnován rodinou z Hošťálkovic. Místo: Mírové náměstí, Hlučín.

Frýdek-Místek: Výška stromu: 12 metrů. Druh stromu: jedle byla přivezena z Rybnické ulice ve Frýdku. Místo: Náměstí Svobody, Frýdek-Místek.

Instalace vánoční stromu na náměstí Svobody, 26. listopadu 2018.
Na náměstí už je vánoční strom. Který byl v posledních letech nejhezčí?

Ostrava: Výška stromu: 10 metrů. Druh stromu: umělý, 27 tisíc větví. Cena: 200 tisíc korun. Místo: Masarykovo náměstí, Ostrava.

Plastový vánoční strom na Masarykově náměstí v centru Ostravy.
V Ostravě už "montují" vánoční strom. Zase umělý!

Havířov: Vánoční stromy jsou ve městě tři, na náměstí Republiky (foto) je jedle, měří 12 metrů a je od soukromého dárce z Prostřední Suché (Havířov). Další stromy: náměstí na Terase, Havířov-Podlesí a náměstí Moravská, Havířov-Šumbark.

Kapela Divokej Bill.
Vánoční strom letos rozsvítí Divokej Bill
Stavění vánočního stromu na náměstí Republiky v centru Havířova.
Vánoční strom letos ozdobí šumbarské sídliště

Karviná: Vánoční strom, který bude stát na Masarykově náměstí, bude instalován v sobotu 1. prosince kolem poledne. Vysokou jedli dělníci ráno porazí v zahradě místní základní umělecké školy a převezou na náměstí. Stejně jako loni bude další vánoční strom stát u kina Centrum (tato jedle bude přivezena z Žermanic) a třetí strom pichlavý stříbrný smrk bude zdobit prostranství u kostela sv. Marka ve Fryštátě.

Krnov: „Vánočně nazdobený je smrk na Hlavním náměstí a také další dva stromy v okolí radnice. Jde o platan u památníku Leopoldu Bauerovi a borovici u obchodního domu Prior. Poprvé se rozzáří v neděli 2. prosince u příležitosti zahájení adventních trhů. Jejich výšku jsme neměřili,“ uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Smrk na krnovském Hlavním náměstí má zhruba 12 metrů.

Bruntál: Vánoční strom již byl vztyčen na náměstí Míru v Bruntále. „Strom pochází ze soukromého pozemku ve Světlé Hoře. Jedná se o jedli, která je s ohledem na pravděpodobnost větrného počasí menšího vzrůstu, zato se jedná o poměrně hustý a široký jehličnan,“ uvedl tiskový mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Stromy v Krnově už jsou vánočně nazdobené, ale rozsvítí se až v neděli 2. prosince u příležitosti zahájení adventních trhů.
Zatímco Bruntál ještě vybírá vánoční strom, v Krnov už začali zdobit

Nový Jičín: Výška stromu: 12 metrů. Druh stromu: smrk, pochází z novojičínského sídliště. Místo: Masarykovo náměstí, Nový Jičín. Poprvé se rozsvítí 5. prosince.

Ilustrační snímek.
Nový Jičín má vánoční stromy do „zásoby“

Hlasovat můžete v anketě pod článkem.

Ilustrační foto.
Česko zpívá koledy: Tradičně nebude chybět ani Ostrava