"Je to pro nás důležitý rok, musíme a chceme obhájit vítězství v krajských volbách. Věřím ale v úspěch, protože naše výsledky v těch posledních skoro čtyřech letech, kdy jsme v čele regionu, jsou nezpochybnitelné," řekl Vondrák po svém znovuzvolení na další dvouleté období.

Farmářské trhy u OC Futurum, 20. června 2020 v Ostravě.
VIDEO: Chilliády v Ostravě zaujaly. Farmářské trhy lákaly i na živou hudbu

Současný hejtman v roce 2016 v krajských volbách kandidoval jako nestraník. V roce 2018 už byl jako člen hnutí zvolen krajským předsedou.

Delegáti dnes zvolili i místopředsedy. Prvním místopředsedou se stal poslanec a primátor Havířova na Karvinsku Josef Bělica. Dalšími místopředsedy pak budou krajská zastupitelka Šárka Šimoňáková, náměstek opavského primátora Igor Hendrych a náměstek hejtmana a místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Vondrák by měl být lídrem moravskoslezské kandidátky pro podzimní krajské volby. Sněm jej navrhl, kandidátku ještě ale musí schválit nejvyšší vedení hnutí.

Černá Opava, sobota 20. června 2020.
Deště v kraji nepolevují. Nejhůře na tom jsou Ostrava, Beskydy a Novojičínsko

Krajské volby v roce 2016 ANO v regionu vyhrálo. V zastupitelstvu má 22 mandátů, ČSSD obsadila 14 křesel, komunisté devět a lidovci osm. Po šesti zastupitelích má Koalice SPD a SPO a také ODS. Kraj vede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS.