Incident se odehrál 5. března večer. Skupinka havířovských fanoušků zjistila, že jejich protivníci se šli po utkání najíst do nedaleké pizzerie v Těšínské ulici. 

Uvnitř mělo dojít k incidentu, při kterém měli Havířovští Českobudějovickým i přes jejich odpor sebrat klubové dresy a šály. Jak Deník zjistil, na zařízení provozovny žádná škoda nevznikla. 

Útočníci z místa utekli, ale policie si pro ně došla do restaurace v centru města. 

Podle informací Deníku, mělo být zadrželo celkem 18 osob. Policisté museli pečlivě zjišťovat, které osoby se útoku účastnily, protože pachatelé měli být maskováni. Včera soud v Karviné rozhodoval o vazbě u 8 z nich, aby se nemohli domlouvat mezi sebou, případně ovlivňovat další svědky. 

Diskuse hokejových fanoušků k incidentu.

Pro vazebně stíhané vybírají jejich kamarádi peníze, aby měli na nutné výdaje a právníky. 

Policie od té doby prověřovala, jakých trestných činů se pachatelé mohli dopustit. Vedle krádeže totiž přichází v úvahu také loupež, která je v trestním řádu oceněna přísnějšími postihy. 

Policisté samozřejmě prověřili i veškerou dostupnou internetovou diskusi k tématu.  

Diskuse hokejových fanoušků k incidentu.

Samotní fanoušci obou klubů se v diskusi v internetovém fóru přeli o to, kdo co provedl. Havířovští se například podivovali nad troufalostí Českobudějovických navštívit pizzerii v bezprostřední blízkosti havířovského zimního stadionu. 

Policie zatím k případu nechce sdělovat bližší podrobnosti s tím, že se k nim obsáhleji vyjádří až v úterý na tiskové konferenci v Ostravě.