Stovky tun věcí do sběrných dvorů. Úklidové čety už začaly vyklízet prostory někdejšího hotelu Centrum mezi nádražím a řekou ve Frýdku-Místku. Komplex vybudovaný v polovině osmdesátých let minulého století skončil po problémech dřívějších vlastníků v nucené dražbě. Koupilo ho město, aby se do něho nestahovali lidé bez přístřeší a zloději, a pak odprodalo své společnosti DISTEP zajišťující ve Frýdku-Místku mimo jiné dodávky tepla a pitné vody.

Společnost Distep začala vyklízet Hotel Centrum, 12. května 2022 ve Frýdku-Místku.
OBRAZEM: V hotelu Centrum začaly vyklízecí práce, pomáhají i Ukrajinci

Zhruba za pět ji firma hodlá vlastními silami a převážně z vlastních finančních zdrojů upravit. Do traktu, kde bývala restaurace i správa budovy, chce přemístit celou svou agendu a ubytovací část přestavět na nájemní byty. V bývalém hotelu, jenž je zabezpečen a střeží jej psovod se psem, zůstala spousta zařízení i vybavení. Od peřin, polštářů a štosů talířů, přes stolky v pokojích s radiopřehrávači až po balíčky starých, nepoužitých pohlednic po 1,40 Kčs a setů civilní obrany pro chemický a nukleární útok.

„Zažili jsme tady několik překvapení,“ podotkl Jiří Čuda, předseda představenstva DISTEP. Šlo například o velkou požární nádrž o obsahu nejméně 120 kubíků pod suterénem nebo provozuschopné, dávno využívané výtahy či půltunový uzamčený trezor, v němž prý může být cokoli. Na schodištích, v pokojích, ale také snack baru v desátém patře, s upozorněním na vstup pouze ve společenském oděvu, zůstaly prázdné nábojnice i vystřelené projektily po policejních komandech, která zde trénovala zásahy.

Restaurace Imrvére ve Frýdlantu nad Ostravicí si získala popularitu v celém regionu nejen díky vyhlášeným hamburgerům.
Restaurace Imrvére: na jejich hamburgery jezdí do Beskyd celý region, víme proč!

„Pronajímalo se to k těmto cvičením, chodívali sem snad i airsoftoví nadšenci,“ konstatoval manažer objektu Aleš Klímek. Hotel sloužil i jako kongresové centrum. „O tyto služby teď není velký zájem ani v Ostravě, natož u nás ve Frýdku-Místku,“ zmínil.

Retro atmosféra má v hotelu částečně zůstat i po plánované rekonstrukci, kdy objekt ponese jednoduchý název Centrum. „Byla by škoda všechno jen zlikvidovat a vyhodit. Je znát, že v době, kdy se tu stavělo, nešetřili,“ uzavřel Jiří Čuda.