VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Interaktivní Svět techniky: když učení školáky baví

Ostrava /DENÍK ZAUJALO, FOTOGALERIE/ - Komenský by měl radost. V Ostravě vzniklo zázemí, kde se může rozvíjet takzvaná škola hrou. První žáci se už dozvídají zábavnou formou o zajímavostech vědy a techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

8.10.2012
SDÍLEJ:

Do Dolní oblasti Vítkovic nyní začínají chodit školáci z celého kraje na výuku vedenou zábavnou interaktivní formou. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Zaujaté pohledy a bedlivé naslouchání lektorce. Plnění úkolů na dotykovém tabletu. Zvídavé dotazy, smích. Školáci, kteří začínají chodit na výuku do malého Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, si interaktivní výuku užívají.

„Je to tady strašně zajímavé, dívali jsme se na vychytané animace nanotechnologií. Výuka je živá, určitě je to lepší než klasické probírání učiva ve škole," hodnotil výuku v budově bývalé VI. energetické ústředny čtrnáctiletý Hoang Phuong ze ZŠ Horymírova v Ostravě-Zábřehu.

Do Dolní oblasti Vítkovic nyní začínají chodit školáci z celého kraje na výuku vedenou zábavnou interaktivní formou.

„Nanotechnologie mají budoucnost, docela se o tyto věci zajímám, tak jsem rád, že jsem se tady dozvěděl i něco nového. Bavilo mě, že jsme se tyto věci probírali pomocí moderní techniky, je to hned zábavnější," doplnil Jan Talavášek, další z žáků zmiňované školy, kteří se v pátek dopoledne zúčastnili pilotních výukových kurzů v malém Světě techniky.

Podle lektorky Andrey Chromíkové je cílem výuky, aby se děti z našeho kraje dozvěděly zajímavosti o nejnovějších vědních disciplínách živou a zábavnou formou. Zájem škol, které se už začaly hlásit do rezervačního systému, je prý velký.

Do Dolní oblasti Vítkovic nyní začínají chodit školáci z celého kraje na výuku vedenou zábavnou interaktivní formou.

„Učebny malého Světa techniky jsou po vysoké peci a bývalém plynojemu dalším z objektů s novou budoucností. A to nanejvýš zajímavou, protože některé kreativní hry pro výuku a popularizaci přírodních věd a technických oborů začínáme využívat jako první na světě," vysvětlil ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Kromě výuky nabídne brzy VI. energetická ústředna také různé technické exponáty, které si návštěvníci budou moci osahat a vyzkoušet. Mezi dvěma obřími dmychadly, které jsou stálou součástí ústředny, se tak objeví stíhačka, nejrůznější automobily, lokomotiva a další stroje, které půjde různým způsobem rozhýbat. Součástí Dolní oblasti Vítkovic má být navíc i takzvaný Velký svět techniky, který se letos začal stavět podle návrhu architekta Josefa Pleskota.

Do Dolní oblasti Vítkovic nyní začínají chodit školáci z celého kraje na výuku vedenou zábavnou interaktivní formou.
Více snímků v najdete přiložené fotogalerii.

Autor: Martin Pleva

8.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT