Světelná výzdoba se navíc letos v Opavě dočkala dalšího rozšíření. „Nazdobeny jsou všechny tři historické brány do města, alej v Sadech svobody je nasvětlena stejně jako Obecní dům a Ptačí vrch. Na něm navíc přistál i krásný svítící páv,“ přibližuje vedoucí kanceláře primátora opavského magistrátu Jana Foltysová.

Rozsvícení Bredy, Opava, 27. listopadu 2021.
Advent v Opavě, místo stromku se rozzářila chátrající Breda a bylo to dojemné

Tradičně září i radnice Hláska, Slezské divadlo, dřeviny podél hlavní cesty na Dolním náměstí, kašna Slunce zvaná koule i Olbrichova kašna na náměstí Osvoboditelů.

Původně se měly v neděli 28. listopadu slavnostně rozsvěcet i dva opavské vánoční stromy na Horním a Dolním náměstí a také měly začít vánoční trhy. Ty jsou ale letos kvůli vládním nařízením v celé ČR zrušeny, takže se nekonají ani v Opavě. Stromy se v tichosti rozsvítily už v pátek.

Rozsvícení Bredy, Opava, 27. listopadu 2021.
V Bredě pracovala paní Irena celý život, zavzpomínat za ni přišla rodina

Letos se po mnoha letech díky sbírce veřejnosti rozzářila i budova bývalého obchodního domu Breda. Uvnitř pod kopulí je nainstalován vánoční strom, zájemci si jej mohou chodit prohlížet každou adventní neděli od 14 do 17 hodin.

Prohlédněte si vánoční Opavu z Hlásky

Zachovány zůstaly i vánoční výstupy na radniční věž Hlásku. Prohlédnout si adventně nazdobené město a také expozici Opava/Troppau, která sídlí přímo ve věži, mají lidé možnost od pondělí 29. listopadu denně až do 23. prosince. Hláska je přístupná vždy od 16 do 20 hodin.

Vstupenky je možné zakoupit před samotnou prohlídkou na radnici nebo v předstihu v Turistickém informačním centru na Horním náměstí.