„Manželce vloni zemřeli během šesti týdnů oba rodiče, takže máme s činností Ondrášku bohužel také osobní zkušenost. Rady i informace, které jsme z mobilního hospice získali, se nám ukazovaly jako neocenitelné,“ vysvětloval jubilant z Klimkovic.

Když plánoval oslavu, na niž pozval kolegy ze skupiny SMOLO a její divize Recycling, obchodní partnery, své příbuzné, sousedy a kamarády, vyhlásil, že žádné dárky nechce a nepotřebuje. „Místo toho jsem oznámil, že pořádám finanční sbírku,“ popisoval.

Tajně prý oslavenec doufal, že by se mohlo vybrat i padesát tisíc. „Výsledek mne příjemně překvapil. Ondrášku jsem nakonec totiž věnoval částku 70 500 korun,“ řekl Pindor působící jako manažer a jednatel stavební firmy. A nebyl to jeho první dobročinný skutek; v minulosti podporoval Slezskou diakonii v Českém Těšíně.

„Vždycky říkám, že je třeba pomoci těm, kteří si nemohou pomoci sami! A v naší společnosti jsou někteří lidé absolutně bezmocní…“ nechal se slyšet Pindor. Činnost mobilního hospice se Zábřehu označil jako záslužnou nejen po samotné stránce fyzické péče o umírající. Zdůraznil i psychickou podporu či lidský přístup.

„Díky netradiční oslavě pana Jiřího může další náš pacient strávit závěr života doma,“ doplnila Martina Dunděrová z týmu mobilního hospice. Ondrášek se jako neziskovka musí spoléhat na dárce, a obrátil se proto na dobré lidi, aby jej kontaktovali telefonem (+420 725 409 000), případně e-mailem (info@mhondrasek.cz).

Oslavenci, novomanželé, firmy…Ti všichni podle ředitelky mobilního hospice Bronislavy Husovské pomáhají Ondrášku. A gesto čerstvého šedesátníka není prvním takovým počinem; vloni se nechal muž slavící čtyřicítku slyšet, že „k čemu plný bar dobrého alkoholu, když tím nikomu nepomůže“. Doručil poměrně velký obnos. Stává se rovněž, že novomanželé odmítají svatební kytky, místo toho chtějí peníze či dárečky, které pak dávají Ondrášku. „Firmy pořádají bufety, na něž zaměstnanci nosívají doma připravená jídla, navzájem si je ochutnávají a platí za to. Výtěžky těchto akcí nám také posílají,“ popisuje Husovská. Ostravský mobilní hospic podporují i výtvarnice či ženské spolky prodávající své výrobky.

Snímek k článku Sestřička na koloběžce: trojnásobná mistryně světa!
Sestřička na koloběžce z Hrabové je trojnásobnou mistryní světa