Čtyřem z obviněných hrozí za obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte až 12 let vězení, zbývajícím dvěma pak o něco nižší trest, nejsou totiž obviněni z obchodování s lidmi. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Podle kriminalistů nejméně od roku 2015 skupina nabízela muže ve věku od 18 do 25 let, ale také chlapce mladší 18 let k „poskytování sexuálních služeb“, a to jak na různých místech v Česku, tak i v zahraničí. Obvinění muži podle policie věděli, že někteří chlapci nejsou zletilí. „Z této činnosti pak měli získávat finanční prospěch,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: Youtube

Česko i Švýcarsko

Hlavním organizátorem byl podle policie dvaapadesátiletý Švýcar, který provozuje noční klub v Praze a úkoloval údajně další osoby. Klub se podle policistů prezentuje zejména v zahraničí a většinu jeho klientely tvoří cizinci. Chlapce museli podle policie klienti z podniku vyplatit a poté si je mohli odvést například do hotelů.

Část obviněných podle zjištění kriminalistů navíc organizovala prostituci i v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku. Někteří z obviněných pak údajně zajišťovali mladistvé i zletilé muže k sexuálním službám účastníkům „večírků“, které se konaly především v hotelových pokojích na různých místech Česka.