Nadjezd v Závodní ulici překlenující Nádražní ulici v samém srdci města se dočká první velké rekonstrukce po padesáti letech existence. „Pokud bychom to neudělali, komunikaci bychom museli na základě vyjádření statiků do dvou let zavřít,“ řekla Deníku třinecká primátorka Věra Palkovská, kterou těší, že se městu podařilo na finančně i technicky náročnou opravu získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 75 procent způsobilých výdajů, tedy zhruba 70 milionů korun.

Koho se opravy dotknou

Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem, kterým je společnost Metrostav Infrastructure, a původně měly práce začít už nyní. Z důvodu možných omezení kvůli klimatickým podmínkám a tím i hrozbě delšího termínu oprav a souvisejících omezení se však Třinec se zhotovitelem dohodl na započetí prací od března, do konce února tak zůstane plně průjezdný.

Primátorka Třince Věra Palkovská.
Únik plynu v Třinci: Takovou noc nepamatuji, říká primátorka Věra Palkovská

„Je to nejvýhodnější pro občany, zaměst­nance Třineckých železáren a dalších firem v areálu hutě, žáky a zaměstnance učiliště, klienty nemocnice na Podlesí či obyvatele Podlesí a Konské,“ vyjmenovala primátorka cílové skupiny, kterých se, vyjma řidičů jako takových, rekonstrukce nadjezdu dotkne nejvíce. Dojde totiž k jeho úplnému uzavření na šest měsíců, po které opravy potrvají. Nadjezd bude znovu průjezdný od září příštího roku. Právě Třinecké železárny byly přítomné na všech jednáních, kde se řešila dopravní omezení i samotný termín a došlo ke společné shodě.

Všechna omezení on-line

Na facebooku už třinecký magistrát spolu s tamní hutí založili stránku Nadjezd Třinec, kde budou obyvatele, zaměstnance a řidiče pravidelně informovat o postupu prací, ale například i tvořících se kolonách a dalších přínosných informacích. „Dojde ke značnému omezení dopravy, ale děláme maximum pro to, aby nedošlo k jejímu ochromení,“ slibuje primátorka před, jak sama říká, nejdůležitější z nezbytných investic ve městě za poslední roky.

Darujte krev, zachráníte tím život.
VÝZVA: Třinecká nemocnice urgentně shání dárce krve. Jděte do toho také!

„Je to páteřní komunikace v centru Třince, strategický bod celé třinecké dopravy. Je nemyslitelné, že by byl do budoucna zavřený. Koordinujeme přípravy prací a také vychytáváme detaily s Policií ČR i městskou policií, aby dopady byly co nejmenší. Výhodou začátku prací na jaře je možnost využívat i alternativní druhy dopravy,“ naznačuje jednu z možností Věra Palkovská.

Z důvodu nutnosti využití náhradních tras už město s předstihem rekonstruovalo několik silnic, které čeká značně větší vytížení. Spolu s třinec­kou hutí chystá také informační kampaň.

Zlodějíček v kanceláři neodcizil nic cenného. Akorát si zadělal na problém.
Z Třince: Lupič nic nenašel, a tak sebral aspoň roušky. Teď mu hrozí až dva roky

Nadjezd v Závodní ulici v centru Třince čeká po padesáti letech provozu nutná šestiměsíční rekonstrukce. Dojde k omezení dopravy do Třineckých železáren a dalších firem v areálu hutě, k učilišti, nemocnici na Podlesí i do samotných městských částí Podlesí a Konská.