Václavec popřál všem pacientům hladký průběh infekce a brzké vyléčení. 

Ujistil, že nemocnice sleduje také jak mimořádné události zvládají rodiny zdravotníků a dalších zaměstnanců.

„Provedeme průzkum a pokud bude zájem, spustíme od pondělí hlídání i pro větší děti. Věkový limit bude do páté třídy základní školy. Podle zájmu bude utvořeno více malých skupinek. Děti si budou hrát, udělají úkoly a po obědě hybaj domů,“ uvedl ředitel nemocnice Václavec a poděkoval řediteli Základní školy na Janáčkově náměstí Karlovi Handlířovi za nabídku pedagogického dozoru.

V žertu se omluvil dětem, že je tahá do školy, ale pomoc rodičům je teď přednější. Ujistil žáky, že v nemocniční škole bude sranda a nezvoní tam. 

Ode dneška krnovská nemocnice ve své lékárně nabízí pacientům novinku v přípravě a vydávání léků.

„Jsme schopni, pro klienty, kteří si nemohou pro léky dojít, dovézt léky do dvou dnů domů. Toto platí pro klienty z obcí Krnov, Úvalno, Býkov-Láryšov, Dubnice, Lichnov, Brantice, Zátor, Krasov, Radim, Krásné Loučky, Linhartovy a Hošťálkovy,“ uvedl Václavec s tím, že komu nevyhovuje vyzvednutí léků v nemocniční lékárně ani dovoz domů, může dostat recept elektronicky a vyzvednout si ho kdekoliv.

„Poprosil bych všechny, ať si u nás nechávají předepsat jen recepty, které nemůže předepsat praktický lékař,“ uzavřel výčet novinek Ladislav Václavec.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Online reportáž