„Nadace Vodafone ocenila širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a možnost dalšího odborného vzdělávání zaměstnanců. Společnost patří mezi významné zaměstnavatele v regionu. Svojí činností a podporou řady charitativních a kulturních akcí se podílí na rozvoji a zviditelnění Krnova a Města Albrechtic, kde společnost působí,“ komentovala volbu Adriana Dergam z Vodafone Czech Republic.

Pro podnikání škrobáren je nejdůležitější dostatek základní suroviny pšenice. Z ekologického hlediska i kvůli nákladům na dopravu je nejvýhodnější pšenice od regionálních zemědělců. Proto škrobárny provozují ve Městě Albrechticích obří silo, ve kterém je místní pšenice skladována. Silo má kapacitu 23 tisíc tun a je vzdálené pouhých 15 kilometrů od krnovského mlýna, který také vlastní a provozují škrobárny.

„Do mlýna průběžně navážíme pšenici ze sila. Přibližně 90 procent této pšenice zpracováváme na mouku pro výrobu škrobárenských výrobků. Zbylých 10 procent se pak zpracovává pro pekařské účely. Ve mlýně vzniká mimo jiné také vedlejší produkt naší výroby pšeničné otruby. Většina těchto otrub putuje zpět k místním zemědělcům jako krmivo pro hospodářská zvířata, zbytek je určen na export do zahraničí. Tento postup zaručuje zpracování všech vstupních i vedlejších produktů. Tím, že při něm nevzniká žádný odpad, je pochopitelně maximálně šetrný k životnímu prostředí,“ prezentuje svou činnost firma Krnovská škrobárna.

Stěžejním úsekem společnosti je samozřejmě divize Škrobárna, do které putuje mouka z mlýna. Zde je zpracovávána na celou škálu škrobárenských výrobků, které najdou uplatnění nejen v potravinářství, ale i v průmyslových odvětvích, ve stavebnictví, lihovarnictví nebo v papírnách.

 “Snaží se minimalizovat svůj dopad na životní prostředí mnoha způsoby, zejména pak neustálou modernizací technologií, které jsou úspornější na energii a jejichž provoz méně zatěžuje životní prostředí. Jsou zapojeni do systému EKO-KOM zpětvzetí obalů a jsou držiteli certifikátu za úsporu energií v rámci systému EKO-KOM,“ doplnila Adriana Dergamz ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti Vodafone Czech Republic.

ŠÉFKA FIRMY ROKU 2017 JE TAKÉ Z KRNOVA

Porota vybírala vítěze krajského kola soutěže ze 434 firem i živnostníků. Vítěze pak posílá reprezentovat kraj do celorepublikového finále. Vyhlášení vítězů v soutěži Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 proběhne 12. prosince na pražském Žofíně.

Loni zazářila na vyhlašování krajských vítězů Vodafone Firma roku v Jihočeském kraji Petra Plemlová z Krnova. Za čtyři roky dokázala v Táboře vybudovat úspěšnou firmu Unuodesign, která zaměstnává čtyři desítky žen, především maminek s více dětmi a samoživitelek. Sama má čtyři děti.

Když vystudovala v Krnově střední pedagogickou školu, přestěhovala se do Prahy a pak do Tábora. Tehdy spustila svůj první e-shop. „Začínala jsem doslova z obýváku. První výrobky se mi podařilo prodat díky portálu Fler. Byly to krušné začátky. Na každém koleni jsem uspávala jedno dítě a na klíně mi ležel notebook ,“ vzpomínala podnikatelka z Krnova, jež má dnes měsíční obrat kolem tří milionů korun.

Jako výrobce dětského oblečení a látkových plen získala svou věrnou klientelu. Její společnost Unuodesign kromě toho prodává i autorské designové látky a má v plánu prodávat dřevěné a vzdělávací hračky.