Labyrint zůstává na stejném místě jako v loňském roce, tedy v poli mezi Opavou a obcí Slavkov. Cílem projektu je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, prověří orientační smysl, procvičí mozkové závity a hlavně zažijete kopec legrace při hledání cesty ven.

Mezi pravidelné návštěvníky patří také Petra Filipiová, která si nenechá ujít bludiště ani letos: „Moc se se syny těšíme, bádání po některých iniciálách se mnohdy stává hledáním jehly v kupce sena. A přijdeme určitě i na noční bloudění.“

Tradiční noční akce se osvědčila, což nám potvrdila Andrea Dokoupilová, vedoucí moravských kukuřičných bludišť. „Návštěvníky to hodně bavilo a nechceme je o tuto akci ochudit. Plánujeme, že by večerní bloudění mohlo proběhnout i vícekrát než jednou,“ uvedla Andrea Dokoupilová. V jednání jsou ale navíc další akce. „Například sleva na vstup při předložení vysvědčení a tak dále,“ sdělila Dokoupilová a dodala, že na návštěvníky čekají novinky v podobě programu pro dospělé, aby si o ceny zasoutěžily i starší ročníky.

Labyrintů větších než fotbalové hřiště je po republice dvanáct, někde ale bohužel ani neotevřou. „Když kukuřice nevzejde do požadované výšky, nemělo by bludiště smysl. Ale již jsme si vytipovali lokality, kde víme, že kukuřice roste dobře. Vzhledem k deštivým dnům v květnu věříme, že nám bude přáno a bludiště budou krásná,“ doplnila.

Fungovat by mělo přibližně do poloviny září. „Záleží ale na rychlosti sesychání kukuřice, mnohdy vydrží i déle,“ uzavřela Andrea Dokoupilová.

Další informace o opavském kukuřičném bludišti lze nalézt na www.kukuricaci.cz.