„Byla jsme si pro ochranné prostředky v úterý a čekala jsem ve frontě hodinu a půl,“ postěžovala si redakci jedna zubní lékařka z Orlové. Jméno si však uvést nepřála.

Podobnou zkušenost má starosta jedné z obcí v okrese, který ve stejný den vyzvedával ochranné prostředky, pro pracovníky obecních sociálních služeb – dlouhé čekání, navíc venku v chladném a větrném počasí. 

Zástupci kraje přiznávají, že systém není bezchybný a mohlo se stát, že lékaři, kteří si přišli vyzvednout ochranné prostředky, museli trochu déle čekat.

„Někteří stomatologové a praktičtí lékaři se divili, že jim ty zásilky nezaveze přímo do ordinací. Ale krajský úřad toho není schopen, kraj není špeditérská firma,“ vzkázal lékařům hejtman Ivo Vondrák. 

V pátek má otevře kraj spustit již třetí objednávkový systém. „Nemáme však respirátory FFP3, ty nejsme schopni zajistit,“ řekl Vondrák, který předpokládá další návoz ochranných pomůcek ze zahraničí. „I když je situace lepší než před pár dny, takž nejsme není v našich možnostech uspokojit požadavky všech – lékařů, obcí, sociálních služeb,“ dodal.

Podívejte se na odběrové místo v karvinské nemocnici

Mluvčí Nemocnice v Karviné-Ráji Věra Murínová připomněla, že Centrální sklad NsP Karviná funguje pouze jako výdejní místo pro Karvinou. „Na základě telefonátu z krajského úřadu zajistí naše nemocnice zpřístupnění centrálního skladu při dodávce OOPP. Výdej probíhá výhradně zaměstnanci krajského úřadu dle jejich výdejního plánu,“ řekla Věra Murínová. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Online reportáž