„Teplé počasí bude přetrvávat do pátku, kdy studená fronta od západu přinese déletrvající ochlazení a plošně rozsáhlejší srážky,“ uvedli meteorologové s tím, že v neděli by měly teploty klesnout až pod 20 stupňů Celsia. I tak ale Česko prožívá tropické léto, což v rozhovoru pro Deník potvrdil i Jaroslav Kovář, jednatel společnosti Sareza, která v Ostravě spravuje všechna velká letní koupaliště (Letní koupaliště Poruba, Krytý bazén Poruba, Vodní areál Jih, Vodní svět, Ještěrka).

Jak jste spokojeni s průběhem letní sezony? Jedná se o nejlepší léto za poslední roky?

Jako provozovatelé největších bazénů a koupališť v Ostravě jsme s průběhem letní sezony velmi spokojeni. Po nepříliš příznivém počasí v červnu a v první polovině července už dnes mohu říci, že se jedná o historicky druhé nejúspěšnější léto za posledních dvanáct let, kdy máme k dispozici porovnatelná data ze všech našich areálů. Nejlepší výsledek v návštěvnosti i tržbách byl dosažen v roce 2015.

V čem byla tato sezona výjimečná?

Asi tím, že panovalo teplé až tropické počasí od konce května až do začátku září. Právě počasí na konci června a začátku července, kdy lidé ještě nemají po dovolených, je pro celkovou návštěvnost klíčové. Letos před školními prázdninami a v prvních dvou týdnech v červenci teplo nebylo, což je na celkových číslech znát. Jen pro zajímavost návštěvnost letních areálů se v roce 2015 pohybovala kolem 480 tisíc lidí, letos to je zatím zhruba o 100 tisíc méně.

Kdy lidé chodí na koupaliště nejčastěji?

Nejvyšší návštěvnost máme tradičně o víkendech, případně ve státních svátcích na počátku července. Je to dáno také poměrně vysokým počtem zahraničních návštěvníků, hlavně z Polska. Pokud jde o konkrétní areál, nejvíce návštěvníků dokáže kapacitně pojmout Letní koupaliště Ostrava- -Poruba. V tomto roce jsme zaznamenali nejvyšší počet návštěvníků v neděli 4. srpna, kdy letní koupaliště navštívilo 8 942 osob. Toto číslo ale zdaleka není rekordní, právě v roce 2015 jsme 5. července registrovali historicky nejvyšší návštěvu 10 222 lidí a k tomuto číslu se blížily i některé srpnové dny ze stejného roku.

Budete mít otevřeno i v září, kdy má být taky ještě teplo?

Září je vzhledem k zahájení školního roku a obvyklým pracovním povinnostem lidí co do návštěvnosti již obecně slabší, využívány jsou hlavně víkendové dny, přesto budeme připraveni v našich areálech přivítat návštěvníky i v tomto období a provoz areálů se bude odvíjet od aktuálního počasí.