Jisté je, že se letos nebude lyžovat na Pustevnách. „Těch důvodů je více. Jedním, a to docela zásadním, je nedostatek vody, kterou potřebujeme k umělému zasněžování. Dalším důvodem je přetrvávající staveniště u Libušína, takže se tam nedá nic dělat,“ sdělil pro Novojičínský deník Petr Chrostek, vedoucí areálu Pustevny.

Podle Petra Chrostka už s Pustevnami moc nepočítají ani lyžaři, kteří se přesunuli do jiných areálů. „Určitou roli hraje i to, že se na Pustevnách otevře Stezka v korunách stromů a bude tam zřejmě takový nával, že lyžaři by se tady dostávali dost těžko,“ pokračoval Petr Chrostek.

Pokud budou přát povětrnostní podmínky, mohou si na své přijít na Pustevnách alespoň běžkaři. „Chceme zprovoznit běžkařské tratě a tou troškou vody, kterou tam ještě máme, chceme zasněžovat ten stadionek, takže bychom alespoň mohli zkvalitnit běžkování,“ doplnil Petr Chrostek.

Pokud nenapadne dostatek sněhu, nezalyžují si ani ti, kteří si oblíbili 470 metrů dlouhou sjezdovku na kopci Svinec u Nového Jičína.

Provozovatel sjezdovky Lyžařský klub Svinec „odpískal“ lyžování již loni, kdy začala oprava nádrže Čerťák, ze které Lyžařský klub Svinec čerpal vodu na zasněžování. Oprava nádrže se prodlužuje, a tak bude patrně letošní sezona stejná jako ta loňská.

„Přehrada na Čerťáku zůstává už druhý rok vypuštěná a my tak nemáme zdroj vody pro technické zasněžování. Další osud lyžování v našem areálu nyní závisí na nadílce přírodního sněhu a na další aktivitě Lesů ČR a. s., která provádí údržbu tohoto pro nás životně důležitého vodního díla,“ stojí doslova na webových stránkách klubu.