„Vzhledem k tomu, že jsou už lidé zvyklí na tuto akci a na Masarykovo náměstí chodí ve velkém počtu, rozhodli jsme se, že program nebudeme rušit úplně. Nepřijde nám ale v dané chvíli vhodné zpívat koledy, proto jsme se dohodli s kapelou, že všem, kdo na náměstí dnes večer přijdou, zahraje jen čtyři melancholické vánoční písně od současných českých interpretů,“ vyjádřil se Aleš Uher, šéfredaktor Deníku v Moravskoslezském kraji.

Akce s pozměněným scénářem tak začne v obvyklých 18 hodin a zahájena bude minutou ticha, pak budou následovat zmíněné písně, při kterých vzpomene na oběti včerejší události a vyjádříme soustrast všem pozůstalým. Symbolicky i zapálíme svíčky. Program na Vánočních trzích na Masarykově náměstí upravuje i hlavní organizátor akce – radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

„V centrálním obvodu se pomalu vrací vše k normálu. Přesto bude na Masarykově náměstí v Ostravě na vánočních trzích pietní atmosféra. Dnešní doprovodný program jsme vzhledem k tragické úterní události na hlavním pódiu upravili. Od 16 hodin, kdy začne program, před každým vystoupením moderátoři vzpomenou na včerejší smutný den ve Fakultní nemocnici Ostrava,“ uvedl mluvčí obvodu David Račák.

V dnešním programu podle jeho dalších slov nevystoupí původně plánovaný Kejklíř Křup alá Hup. Jeho dvě představení v 17:10 a v 18:30 jsou z pietních důvodů zrušena. Program kejklíře je přesunut na 22. prosince od 18:30 na Jiráskovo náměstí. Upravený program Ostravských vánoc dnes bude vypadat takto: 16:00 – BosoBos; 17:10 – 4FourBand; 18:00 – Minuta ticha za oběti útoku; 18:01 – Česko zpívá koledy – pietní zpívání.