ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

POČTY ZA MS KRAJ:
Počet nemocných za MS kraj podle Ministerstva zdravotnictví (k 22.4. 17:25): 911

Počet nakažených v MS kraji podle Krajské hygieny Ostrava (k 22.4. 19:00): 855
Ostrava: 329
Frýdek-Místek: 187
Karviná: 111
Opava: 143
Nový Jičín: 60
Bruntál: 25

Počet uzdravených: 192
Počet mrtvých: 24

*Zdroj: Údaje vychází z MZ ČR a KHS Ostrava

**
Proč se údaje ministerstva a hygieniků liší? „Krajská hygienická stanice eviduje všechny pacienty v našem kraji, zatímco ministerstvo zdravotnictví je vykazuje podle trvalého bydliště, byť v tomto kraji momentálně nejsou,“ uvedl již dříve hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Mapy s údaji pro MS kraj o počtu nakažených:

Statistika nakažených 23/04/2020Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Mapa MZ, 23. dubna 8.30 hodin.

Mapa KHS, 22. dubna, 19 hodin.Zdroj: KHS

Mapa KHS, 22. dubna, 19 hodin. 

SOUHRN DNE (středa 22. dubna 2020)

EXKLUZIVNĚ: Vítkovicím chci pomoci, ne je pohltit, říká šéf Baníku Václav Brabec
Už více než čtyři roky je majitelem fotbalového Baníku Ostrava. Ten jde pod jeho rukama viditelně nahoru. Přesto se Václav Brabec, pro mnohé překvapivě, začal věnovat nové aktivitě. Pomoci konkurenčním Vítkovicím. Proč? A co říká na reakce některých vítkovických činovníků, kterým se jeho aktivita nelíbí - VÍCE ZDE

VIDEO: Muž z Ostravska hrozil bombami v marketech, chtěl letadlo a milion dolarů
Bombový terorista z Ostravska, který v neděli hrozil bombami v marketech obchodního řetězce na Ostravsku, se vydával za člena Islámského státu - VÍCE ZDE.

Liberty Ostrava: odstávka peci číslo 2? Co na to řekl odborářům Babiš?
Vedení společnosti Liberty Ostrava z důvodů koronavirové pandemie oznámilo, že dočasně odstaví vysokou pec číslo 2 a sníží do konce srpna výrobu surového železa o 20 procent. Odborové organizace v reakci vydaly prohlášení, že s několikaměsíční odstávkou jedné vysoké pece zásadně nesouhlasí a požádaly o pomoc i premiéra Andreje Babiše - VÍCE ZDE.

Lukáš Curylo: Krizové okamžiky nemusí mít pouze destruktivní dopady
/ROZHOVOR/ Nedostatek ochranných pomůcek, karanténa, zavřené školy a s tím spojené domácí vzdělávání – to a mnohem více jsou aktuální problémy související s pandemií. Situaci především v Moravskoslezském kraji hodnotí náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a ředitel Charity České republiky Lukáš Curylo (KDU-ČSL) - VÍCE ZDE.

Gastro čeká na restart. Jak je na tom Ostrava? Vydrží restauratérům kapitál?
Vládní jízdní řád je jasný. Za měsíc, konkrétně 25. května, se mají otevřít venkovní prostory restaurací, 8. června pak všechna zařízení bez omezení. Vydrží provozovatelům kapitál? Dotkne se bezmála čtvrtletní výpadek provozu vašich podniků? Deník zjišťoval, jak si na tom jednotliví provozovatelé stojí - VÍCE ZDE.

Nebála jsem se o sebe, ale o žákyňky, říká o boji s virem učitelka z Karviné
„Kdo jiný, když ne my, zdravotníci,“ řekla si a ani na chvíli nepřemýšlela. Když byl vyhlášen nouzový stav a výuka ve škole byla přerušená, volala Zuzana Babiánková do havířovské nemocnice, jak tam může být ona a studentky zdravotnické školy užitečné - VÍCE ZDE.

Také studenti ostravské lékařské fakulty jsou v první linii
„Teď musíme všichni táhnout za jeden provaz,“ říká studentka ostravské lékařské fakulty a koordinátorka dobrovolnické pomoci Michaela Škerková - VÍCE ZDE.

V Opavě ve středu obnovili farmářské trhy, lidé je vzali útokem
/FOTOGALERIE/ Jedny z prvních farmářských trhů v Moravskoslezském kraji se ve středu konaly ve slezské metropoli. Zboží zde nabízelo přes dvacet stánkařů a zájem nakupujících byl enormní. Nejvíce na dračku šly sazenice a květiny - VÍCE ZDE.

PODÍVEJTE SE: Tyto rozhledny a vyhlídky na Opavsku spojí přeshraniční stezka
/FOTOGALERIE/ Celkem čtyřiatřicet míst a staveb, ze kterých se lze při hezkém počasí kochat pohledem do okolí, má být zapojeno do společného česko – polského projektu, respektive stezky s názvem Silesianka - VÍCE ZDE.

Divoká honička na Novojičínsku: Automobil zastavila až střelba z pistole
Divoká honička po vesnicích Bartošovice a Hukovice, střelba z policejní pistole do pneumatiky a zadržení řidiče a spolujezdce v poli – takový dramatický průběh měla událost, kterou se v těchto dnech zabývají policisté - VÍCE ZDE.