Zastupitelé dostali na stůl návrh, aby se jmenoval most Sjednocení. Jakub Tichý z Pirátské strany poznamenal, že mu návrh připadá krajně problematický s tím, že ke sjednocení Frýdku a Místku došlo za protektorátu v roce 1943. „Nemyslím si, že je šťastné po této události pojmenovávat most,“ řekl.

Padaly návrhy, že by se most u „holubic“ mohl pojmenovat například po kapitánu Pavlíkovi z Czajankových kasáren, které stávaly nedaleko mostu a jejichž posádka se jako jedna z mála v roce 1939 postavila na odpor německým jednotkám.

Zastupitel a historik Muzea Beskyd Jaromír Polášek zase připomněl osud sedmnáctiletého Miloslava Chasáka, který zemřel při osvobozování města kvůli záchraně podminovaného mostu. „Tím, že se jako mladistvý přiblížil, přestřihl dráty, urychlil proces přechodu Rudé armády. Bohužel byl nacisty poraněn a dobit pažbou pušky. Nemá dodneška žádnou pamětní desku,“ řekl Jaromír Polášek.

O žádném návrhu na pojmenování mostu, po které denně projede na pětatřicet tisíc vozidel, se však nehlasovalo. Zastupitelé si nechali čas do prosincového zasedání, mezitím by měla proběhnout diskuze v komisích.