Deník chtěl dát prostor společnosti Daechang Seat, jenže ta se k případu odmítla vyjádřit. Stejný postoj zaujala i sousedící firma Dongwon. „Je to v řešení policie, proto se k tomu rovněž nebudeme vůbec vyjadřovat," řekla Jitka Krawčiková z personálního oddělení.

Podle některých lidí bylo mrtvé miminko zde odloženo, aby bylo co možná nejrychleji nalezeno. „Já si to rovněž myslím, protože v té době přicházejí lidé do práce na odpolední směnu," zamyslel se Marek Cibulka. Další muž, který ve zdejší průmyslové zóně pracuje, o nálezu také už věděl. „Je to strašně smutný případ. Celé parkoviště a část okolí policie opáskovala. Něco se ke mně už doneslo. Tašku s mrtvolkou prý našel jeden zaměstnanec. To miminko muselo být čerstvě narozené, protože mělo i pupeční šňůru. Ještě se povídá, že to musela udělat nějaká totálně pomatená ženská, která se tímto odporným činem chtěla pomstít nějakému chlapovi, který má tady pracovat. Ovšem nevím, co je na tom pravdy," řekl zaměstnanec firmy Dongwon, který samozřejmě nechtěl být jmenován.

Na otázku, jak by ženu, která je schopná se takovýmto způsobem zbavit dítěte, potrestal, během sekundy odpověděl: „Pořezal bych ji tupým nožem, posolil a popepřil. Rozum mi to nebere, protože v dnešní době je plno možností. Ženy přece mohou nechtěné děti dát třeba do babyboxu. Čtyři roky už tady pracuji, něco tak hrozného se tady v okolí ale nikdy nestalo."

„Je to naprosto děsivý případ, ze kterého se mi dělá hodně špatně. Jak to ta matka svému dítěti mohla vůbec udělat, když ho mohla dát do babyboxu? A jak bych ji potrestala? Vražda za vraždu. Je jen škoda, že byl trest smrti zrušen. I proto se kolem nás děje tolik hnusu. Aspoň bych té vražedkyni napařila doživotí," zamyslela se pětašedesátiletá Zdena Hlaváčová z Frýdku-Místku.

Případ s podezřením na trestný čin vraždy novorozence vyšetřují krajští kriminalisté. "Začali prověřovat oznámení týkající se nálezu mrtvého novorozeněte v Třinci. Policisté vyjeli v pondělí odpoledne na místo a okamžitě začali dokumentovat a prověřovat všechny dostupné informace. Případ si od policistů územního odboru Frýdek-Místek převzali krajští kriminalisté, kdy v součinnosti realizují úkony trestního řízení a prověřují, zda se konkrétní osoba dopustila trestného činu proti životu a zdraví. Byla nařízena pitva. S ohledem na probíhající úkony trestního řízení a citlivost události nelze v této chvíli sdělit bližší informace," informovala moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Štětínská.