Akce, kterou každoročně navštíví tisíce lidí, nabídne příchozím bohatý výběr sadby, květin a okrasných dřevin. Připravený je také pestrý doprovodný program a soutěž.

Pátý ročník Valašské zahrady nabídne lidem více než stovku prodejních stánků. „Nově se oproti předchozím ročníkům budou ve větší míře prezentovat výrobci a prodejci zahradní techniky," upozornila Taťána Míčková-Muchová z pořádající realitní společnosti Valašské nemovitosti.

Valašskou zahradu ve středu ráno slavnostně zahájí starostka Rožnova Markéta Blinková a farář Zbigniew Czendlik. „Pro zájemce bude v provozu poradna pro zahrádkáře Miroslava Franka a také poradna babky bylinkářky paní Vandy Vrlové," upozornila Taťána Míčková-Muchová.

Pro děti připravují pracovníci Střediska volného času Rožnov tvůrčí dílničky s malováním a dalšími aktivitami. Hudebními vstupy zpestří nakupujícím pobyt na veletrhu skupina Letokruhy.

Uskuteční se také soutěž. „Vstupenky na Valašskou zahradu jsou slosovatelné. Hlavní cenou je zájezd s cestovní kanceláří v hodnotě deset tisíc korun," prozradila pořadatelka. Návštěvníci budou mít také možnost přispět na obnovu požárem zničené národní památky Libušín na Pustevnách do připravené sbírkové pokladničky.

Zahradnické trhy Valašská zahrada v areálu Sport campu TJ Rožnov pod Radhoštěm budou pro návštěvníky přístupné od čtvrtku do neděle vždy od 8 do 17 hodin.

Program Valašské zahrady

Čtvrtek 1. května:

9,00 hod – zahájení se starostkou Rožnova pod Radhoštěm Bc. Martkétou Blinkovou

9,15 hod – Pozdrav populárního faráře pana Dr. Zbigniewa Czendlika

10,00 hod – 15,00 hod – poradna babky bylinkářky paní Vandy Vrlové

Pátek 2. května:

9,00 hod – zahájení se starostkou Frenštátu pod Radhoštěm Mgr. Zdenkou Leščišinovou

10,00hod – 15.00 hod – poradna babky bylinkářky paní Vandy Vrlové

Sobota 3. května:

9,00 hod – zahájení se starostou Valašského Meziříčí Jiřím Částečkou

10,00 hod – 15,00 hod poradna pro zahrádkáře, vede Ing. Miroslav Frank

Neděle 4. Května:

9,00hod – zahájení se starostou města Zubří panem Jiřím Randusem

10,00hod – 15,00 hod poradna pro zahrádkáře, vede Ing. Miroslav Frank

15,30hod – zakončení a losování o zájezd v hodnotě 10.000 Kč od CK Valaška

www.valasskazahrada.cz