Auto se pohybovalo na úseku dálnice D1 ve směru od Mankovic do Ostravy. Řidič vozidla nereflektoval na zvukové ani světelné znamení a naopak měl před dálniční hlídkou zrychlit, proto následovalo pronásledování.

Řidič BMW začal před muži zákona ujíždět, měl sjet z dálnice a pokračovat ve směru jízdy do centra Ostravy. Svou bezohlednou a riskantní jízdou měl ohrozit všechny účastníky silničního provozu, kdy rychlost mnohdy překročila i 100km/h. Na danou situaci reagovaly také ostatní hlídky policie a do akce se zapojily. Pronásledování bylo ukončením zastavením vozidla a zadržením řidiče.

Lustrací osoby bylo zjištěno, že se jedná o řidiče (r. 1979), který má opakovaný zákaz řízení a v rejstříku trestu 18 záznamů. Kontrolou se také ukázalo, že vozidlo, kterým muž měl ujíždět, bylo vedeno v evidenci jako odcizené. V nejbližších dnech bude vráceno majiteli.

Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, což odmítl. Následně byl předán do rukou kriminalistů a převezen na služebnu k procesním úkonům. Zadržený muž při výslechu využil svého práva a nevypovídal. S mužem také cestovala jeho přítelkyně (r. 1992), která s policisty nespolupracovala a v dané věci také odmítla vypovídat.

Policisté pronásledují řidiče:

Zdroj: PČR

Komisař 7. oddělení obecné kriminality v Ostravě recidivistovi sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu po prokázání viny hrozí až tříletý trest.

Podle informací Deníku je už zmíněný ve vazbě.