„Největším magnetem je už vyprodaný středeční koncert Jarka Nohavici, který v roce 1982 začínal svoji kariéru právě na porubském Folkovém kolotoči,“ uvedla jednatelka společnosti Akord&Poklad Darina Daňková.

Pod širým nebem se rovněž odehrají divadelní komedie. Divadlo Bez zábradlí přiveze britskou satiru Jistě, pane premiére! s Karlem Heřmánkem v hlavní roli a s Divadlem Radka Brzobohatého budou diváci pátrat po vrahovi ve francouzské zábavné detektivce Parfém v podezření v čele s Janou Švandovou.

NAROZENINY

Letní kino Amfi v Ostravě-Porubě letos slaví padesátiny a po delší odmlce, kterou způsobila doposud nedokončená rekonstrukce, se podařilo alespoň na léto oživit tento úžasný areál. Po úspěšném promítání filmů pod širým nebem přichází na završení oslav série akcí, které si vyžadují náročnější produkci.

„Velmi nás potěšila hojná účast na filmových večerech v letním kině v Porubě, kdy celkem na tři filmy přišlo asi 1500 diváků, a doufáme, že si nenechají ujít ani divadelní představení s hereckými hvězdami pod hvězdami,“ dodává Darina Daňková.

Vedle už výše zmíněných umělců do Ostravy ještě přijedou Dana Morávková, Josef Carda, Ladislav Županič, Valérie Zawadská a Jitka Smutná, která působila v Ostravě nejenom jako herečka, ale také jako folková zpěvačka. V sobotu 1. září pak celou sérii kulturních akcí v Amfi uzavře zábavné odpoledne pro děti s klaunem Hopsalínem.

V případě divadelních představení mají organizátoři vymyšlenou také „mokrou“ variantu, a to přesun do Akordu, kdyby bylo opravdu nepříznivé počasí.

„Proto také na divadla prodáváme pouze omezený počet vstupenek, protože kapacita Akordu je třikrát menší než v Amfi,“ vysvětlil nám dramaturg Jan Ražnok. „Takže jestli uvidíte, že už je na divadla vyprodáno a nebude zrovna pršet, nezoufejte a přijďte do Amfi, určitě se vejdete,“ dodal Ražnok.

A místo deštníků si vezměte pláštěnky a v případě koncertu Jarka Nohavici pro jistotu přibalte karimatku či deku, kdyby na vás nevyšlo místo na lavičkách a museli byste sedět na schodech Amfi. Občerstvení bude na všech akcích Amfi festu zajištěno.