Příjezd do Zoo Ostrava bude zase o něco příjemnější. Po roce výstavby konečně došlo k otevření parkovacího domu a nově opraveného parkoviště P3.

„Ostravská zoologická zahrada je druhým největším tahákem pro turisty v Moravskoslezském kraji. Oceňuji návštěvníky, kteří zde přijedou městskou hromadnou dopravou nebo na kolech, ale je třeba si říci, že velké množství návštěvníků přijede autem. Navíc situace o víkendech a státních svátcích zde nebyla dobrá, co se týče parkování, tak v tom by parkovací dům měl pomoci,“ řekl primátor města Ostravy Jan Dohnal.

Místa pro motocykly, kola i elektromobily

Během horkých letních dní, víkendů nebo akcí Zoo Ostrava nastávaly často kolapsy v dopravě, což by nyní měl nárůst míst pro automobily vyřešit.

Vizualizace parkovacího domu.
U zoo se začne stavět parkovací dům, v Ostravě nemá být jediný, podívejte se

„Pro nás to byla naprosto klíčová záležitost. Upřednostňovali jsme parkovací dům na úkor staveb pro zvířata. Minimálně 40 procent návštěvníků zoo jsou občané Polska, kteří příjedou vždy autem. V loňském roce jsme překonali 600 tisícovou hranici návštěvníků, což byl rekord, a proto je vyřešení parkovací situace důležité,“ řekl na tiskové konferenci ředitel Zoo ostrava Jiří Novák. Parkovací dům nabízí šest stání pro motocykly a kolárnu pro 20 kol. Dvě parkovací místa jsou vyhrazena pro nabíjení elektromobilů.

Cena? Vše při starém

Parkovací dům nabízí kromě klasických automobilových stání i šest míst pro motocykly, kolárnu pro dvacet kol a dvě místa pro elektromobily. V prostorách objektu nechybí ani bezbariérové toalety nebo výtah.

Nově bylo upraveno i parkoviště P3 vedle parkovacího domu, které bylo po celou dobu výstavby parkovacího domu uzavřeno. To má nyní nový asfalt i vyznačené stání. Cena parkování zůstává stejná - 100 korun na celý den a parkovat zde lze již od pondělního odpoledne.

Zoo Ostrava, prosinec 2022.
Zoo Ostrava v turbulenci: rekordní návštěvnost, válka, drahé energie

V letošním roce byly dokončeny i jiné parkovací projekty a počet míst pro stání aut v Ostravě stále stoupá. Řidiči mohou využívat parkoviště pod budovou Ostravské univerzity na Černé louce, kde je k dispozici parkoviště s kapacitou 155 míst.

Letos byla rovněž dokončena úprava P+R parkoviště v rámci terminálu Hranečník. V současné době se pracuje na výstavbě parkovacího domu u městské nemocnice a v různých fázích přípravy jsou například projekty parkovacího domu u krajského úřadu a u Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě.