Do úklidu se v sobotu 6. dubna zapojilo přes sedm desítek dobrovolníků, z toho polovina dětí. O organizaci akce se postaral skautský oddíl Krnovská Trojka ve spolupráci s Městem Krnov, SVČ Krnov, místním odborem Klubu českých turistů KČT, lesní školkou Vlčí doupě a ČSOP Slezské odrůdy. Letošní úklid se zaměřil na park u městských lázní, kde účastníci nalezli především velké množství lahví, rozbitého skla, ale také injekční stříkačky. Celkem toho bylo přes 20 plných pytlů odpadu.

Skupina složená ze starších skautů a členek KČT se vydala proti proudu řeky Opavy. Jen na březích řeky u krnovské teplárny se podařilo nasbírat kolem deseti pytlů odpadu. Byl tam i odpad, který se do pytle nevleze, jako pneumatiky a židle. V pytlích mizely i pleny a tisíce nedopalků od cigaret.

Další lokalitou byla krnovská ulice Na Ostrově, kde se kromě velkého množství běžného odpadu podařilo nalézt třeba umyvadlo, dveře a nejrůznější součásti automobilů. Odpad ležel v potoce a některé starší kousky už byly částečně ukryté pod vrstvou hlíny.

Členové ČSOP Slezské odrůdy společně se zátorským spolkem Bumblebees rozhodli věnovat čas pročištění a dalšímu zkrášlování městského sadu u Petrova rybníka. Celkem se tym podařilo nasbírat kolem padesáti pytlů, což představuje přibližně 750 kg odpadu.

"Po úklidu jsme měli možnost si vyzkoušet discgolf v Centrálním parku, a to pod vedením členů místního klubu, který se k úklidové akci rovněž připojil. Akce Ukliďme Krnov se každoročně těší většímu zájmu dobrovolníků z řad členů krnovských spolků i široké veřejnosti. Zvyšující se zájem obyvatel o stav životního prostředí v našem městě je bezesporu dobrou zprávou, přesto udržení některých lokalit bez odpadků bude do budoucna velkou výzvou," uvedl za organizátory z Krnovské trojky Michael Cestr.