Šlo o rodinu, která se do Dvorců nastěhovala necelý týden před incidentem. Asi 150 demonstrantů následně dalo "přistěhovalcům" najevo, že násilníci nejsou ve Dvorcích vítáni. Protest se obešel bez incidentů. Konfliktní rodina vzkaz pochopila a z Dvorců se urychleně odstěhovala.

Příští sobotu 13. dubna se mělo ve Dvorcích konat další shromáždění občanů na podporu petice, kterou místní žádají zrušení soukromé ubytovny. Šlo o výzvu obci, aby vykoupila domy, do kterých se mohou zase nastěhovat konfliktní sousedé.

Teplíkova přítelkyně Hana Kopalová vydala prohlášení, že o další shromáždění ve Dvorcích už nestojí.

"Shromáždění plánované na sobotu 13. dubna 2019 s cílem vyvolat jednání s členy zastupitelstva obce Dvorce o problémové situaci obydlování poškozených domů se konat nebude. Hlavním důvodem je má snaha předejít možnému incidentu, který by mohl ohrozit bezpečnost občanů naší obce a zabránit šíření xenofobních nálad. S vedením obce jsme se dohodli na dalším postupu řešení. Věřím, že naši zastupitelé budou reagovat svoláním veřejného zasedání v co možná nejkratším termínu, které se bude celou situací a s ní spojenou peticí zabývat," uvedla svolavatelka shromáždění Hana Kopalová ve svém prohlášení, které zakončila výzvou:

"Pojďme ve společné diskusi přispět k udržení našich dobrých sousedských vztahů".

Je faktem, že Martina Teplíka napadla a zranila romská rodina, ale při následných protestech nehrál etnický původ pachatelů násilností žádnou roli. Proti rodině nepřizpůsobivých "přistěhovalců" 6. 4. demonstrovali dvorečtí Romové společně s majoritou.

Přestože tato demonstrace neměla rasistický podtext, na událostech ve Dvorcích se pokoušely přiživit i skupiny extrémistů a radikálů, kteří rozdmýchávají protiromské nálady ve společnosti. Obyvatelé Dvorců si naopak zakládají na poklidném soužití majority s Romy.