Tolik piva jako během světového šampionátu v hokeji se v Ostravě zřejmě nevypije ani během těch největších hudebních akcí. Dobré zjištění je, že co fanoušci vypijí, s tím se také dokážou relativně ve vší počestnosti vypořádat. Protialkoholická záchytná stanice při Městské nemocnici Ostrava (MNO) zeje takřka prázdnotou.

„V souvislosti s hokejovým mistrovstvím světa v Ostravě neevidujeme zvýšený počet případů,“ uvedla k využití „záchytky“ v posledních dnech mluvčí MNO Andrea Vojkovská.

Billboard někdo upravil.
VIDEO, FOTO: Z koho udělali Hitlera? Kampaň k eurovolbám v Ostravě přitvrzuje

Spokojení jsou také policisté, kteří mají nad šampionátem zvýšený bezpečnostní dohled. „S ohledem na tak velkou akci a velkou koncentraci osob na jednom místě neevidujeme u haly, až na jednotlivé výjimky, nijak zvýšený počet protiprávního jednání ani narušování veřejného pořádku,“ řekla Deníku policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Falešné vstupenky za 125 tisíc korun

Výjimku tvoří podvodníci, kteří si chtějí přivydělat na falešných vstupenkách. Podle aktuálních dat se dosud fanoušci do Ostrava arény nedostali na celkem 41 vstupenek, které byly buďto zdublované, tedy prodány několika lidem zároveň s tím, že do haly se dostal pouze první šťastlivec, případně si vstupenky fanoušci zakoupili, ale vůbec jim nebyly dodány. „U těchto vstupenek evidujeme škodu v celkové výši 125 tisíc korun,“ vyčíslila podvody řečí peněz Pavla Jiroušková.

Zejména ve fanzoně při větší koncentraci osob je třeba si dávat pozor na „chmatáky“. Své zkušenosti s tím mají třeba ve stanu Raiffeisenbank, jednoho z partnerů turnaje, kde fanouškům umožňují vyfotit se na plastovou visačku s hokejovou výstrojí. Ta už ale není kompletní.

Případ možného zanedbání lékařské péče z Orlové, květen 2024.
Šel ošetřit zarostlý nehet a málem přišel o život. Teď po nemocnici žádá miliony

„Rukavici máme už jen jednu, hned během prvních zápasů tu druhou někdo ukradl,“ kroutila hlavou jedna z hostesek s tím, že neví, k čemu někomu bude jedna rukavice z páru za šest tisíc korun. Nechtěný zájem je také o zálohované nicknack kelímky.

Na kolik si během MS přijde zlodějíček kelímků?

„Šel jsem se nechat vyfotit a známý mi potom říká, že chlap v šedém triku nám mezitím ze stolu sebral kelímky i se zbytkem piva,“ popsal Deníku svou zkušenost jeden z fanoušků s tím, že šlo o česky mluvícího příslušníka národnostní menšiny. Vykuka trojice mužů následně v davu objevila a byla svědky toho, jak svůj „trik“ ještě několikrát zopakoval. Když jej po chvíli v davu zase objevili, žádné kelímky u sebe už neměl. Podle všeho si za ně nechal na účet vyplatit hotovost v přilehlém stanu. Dvojice na mladíka zatlačila, aby jim kelímky vrátil.

Ilustrační foto.
Hromadná nehoda u Jablunkova ve směru na Slovensko. Kamion vrazil do kolony

„Vykrucoval se, nakonec ale ani nepopíral, že je vzal. Dělal hloupého, že nevěděl, že někomu patří. Nabídl se, že nám koupí pivo. Zřejmě ale u sebe měl karet více, protože z té, s níž platil, mu byla platba zamítnuta. Než jsme obsluze vysvětlili, oč jde, zmizel,“ popsali fanoušci svou zkušenost. Sami nikterak výrazně ztratní nebyli, zlodějíček, zkouší-li svůj trik opakovaně, si však během šampionátu může zajímavě přilepšit.

Není zbraň jako zbraň

Jak už Deník informoval, kuriózní a pro někoho jistě nepříjemnou situaci poblíž haly museli v minulých dnech řešit i policisté. Během víkendového zápasu Švédska s Lotyšskem si kolem haly po Ruské ulici vykračoval mladík se zbraní nerozeznatelnou od kalašnikova.

„Policisté okamžitě zakročili, muže eliminovali a zbraň zajistili,“ uvedla Pavla Jiroušková s tím, že se ukázalo, že nejde o skutečný samopal, ale o airsoftovou zbraň, kterou si mladík předchozího dne údajně zapomněl u kamaráda a nesl si ji domů. „Nezodpovědnost majitelů může v této souvislosti způsobit paniku a tyto zbraně mohou být brány jako reálná hrozba,“ varují před podobnou nerozvážností policisté.