Dopadnou kriminalisté „ranního vraha“? A kdy? To jsou otázky, které si diváci Stínů v mlze kladou několik posledních dílů, kdy se stalo zřejmé, kdo tak zákeřně vraždí po ránu ranami nožem.

Kriminalisté však stále netuší, s kým mají tu čest, přestože se vrah v jejich hledáčku v minulosti už ocitl a podával vysvětlení. V posledním díle přijde vyšetřovatelce Magdě Malé (Petra Špalková) e-mail z nedohledatelné adresy přímo od „ranního vraha“.

Jsou na něm fotky dvou zahalených žen, kterým jsou vidět pouze oči, označené písmeny A a B. Pod fotkami je text: Vyber tu, která přežije. Jinak zemřou obě!

Pátrání policejních složek rychle nabere na obrátkách, policisté budou muset znovu prověřovat všechny možné svědky z minulých vražd, aby získali aspoň nějakou stopu. Až se možná člověk diví, že některé tváře policisté svědkům nepředložili už v minulých dílech – mohlo být vymalováno.

Po posledních událostech mají policisté přibližný identikit pachatele a také jeho DNA. Přes média se obracejí o pomoc i na veřejnost. Hra nervů eskaluje. Podaří se včas dopadnout „ranního vraha“, který se pustil do kruté hry s policií?