Mají za cíl tuto jedinečnou historickou dřevěnou chatu vzkřísit a zase uvést do provozu tak, aby dále mohla důstojně sloužit veřejnosti, hlavně turistům. Za Klub českých turistů Beskydy o tom informoval Martin Stiller.

„Zajímavostí je, že téměř veškeré práce jsou z řad dobrovolníku, nadšenců, oddílu KČT Beskydy a přátel chaty Na Prašivé," uvedl Stiller. „Brigády se zde konají každý víkend a ruku k dílu může přiložit kdokoli muži i ženy, mladí i staří, kutilové i absolutní zelenáči. Vhodná práce se najde pro každého a jakákoli pomocná ruka je vítána. Takže se řeže, brousí, natírá, uklízí, omítá, obkládá a tak dále," doplnil.

Po skončení prací se mohou návštěvníci těšit třeba na opravenou historickou Bezručovu místnost, velké rekonstrukce se již dočkala i kuchyně. Nyní se pracuje na novém obložení chodby palubkami. „Další drobnější úpravy probíhají na pokojích, chata už dostala i nový kotel, natírají se všechny vnitřní dveře a futra, na zahradě vzniklo nové ohniště a plánuje se také nový nátěr střechy a vnějšího opláštění," naznačil Martin Stiller.

„Mnohé bude asi zajímat, že majitelé chaty, tedy Klub českých turistů oblast Moravskoslezská, vyměnili také nájemce a s ním i celý personál. Nový tým chatařů se už také několik měsíců spolupodílí na daných opravách," doplnil s tím, že informace o probíhajících pracích a změnách lze najít na facebooku. „Oddíl KČT Beskydy a Klub přátel chaty Na Prašivé plánují v nejbližší době také veřejnou sbírku a předem žádají veřejnost o podporu a spoluúčast na záchraně této první české horské chaty v Moravskoslezských Beskydech, která byla postavena již v roce 1921," zdůraznil Martin Stiller.

Podle něj se odhaduje, že znovuotevření chaty by mohlo proběhnout už v květnu.