V hospodě Pod Borovou, jakési ikoně Malenovic, vzniklo důstojné pietní místo pro další tamní ikonu – podnikatele a sportovního mecenáše Aleše Buksu, který zemřel ve čtvrtek 4. června ve věku nedožitých 75 let.

Vstupní halu restaurace zdobí od pátku několik velkých věnců a kytic, hoří svíce a na příchozí Aleš Buksa shlíží z vystavené fotografie. Ačkoliv rozloučení se rodina rozhodla uspořádat v úzkém kruhu, prostřednictvím kondolenční knihy mu mohli poslední slova do nebes poslat i další jeho známí, přátelé, partneři a další lidé, kteří jej znali.

Většinou lidé rodině vyjadřovali upřímnou soustrast, tu a tam se našly i delší vzkazy. „Je mi strašně líto, že odešel tak význačný člověk, kterým Alešek bezesporu byl,“ stálo v obsahu jednoho ze sobotních vzkazů. Poslední slova rozloučení přidala i vzdálenější rodina. „Znali jsme se letmo tady z Malenovic, ale nemohla jsem nepřijít,“ sdělila stroze adresátka jednoho z popoledních sobotních vzkazů.

A slova díků pro všechny, kteří si na jejího zesnulého manžela vzpomněli, má také vdova Zdenka Buksová. „Dovolte mi, abych vám prostřednictvím Deníku z celého srdce poděkovala za upřímné projevy soustrasti nad skonem mého manžela. Vaše spontánní účast mě utvrdila v tom, že manžel bude s láskou zapsán ve vašich vzpomínkách, že jste ho měli rádi. Je mi velkou útěchou, že jste mě v nejtěžších chvílích života podpořili a byli se mnou,“ vyjádřila se Zdenka Buksová.

Aleš Buksa zemřel ve čtvrtek po dlouhé a těžké nemoci. Během svého života se zapsal i do srdcí mnoha sportovních příznivců. Byl dlouholetým sponzorem a mecenášem vítkovického hokeje či třeba motokrosu. Stal se též hlavou strmě se rozvíjejícího impéria kosmetiky se značkou LR.