Pro Karvinsko rozvolňování opatření neplatí

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v neděli médiím potvrdil, že v souvislosti se situaci na dole Darkov se nebudou od pondělí rušit na Karvinsku některá omezení. Nebudou se rušit zákazy návštěv v nemocnicích, což už ve čtvrtek oznámil hejtman Ivo Vondrák, a nebudou povoleny akce nad 100 osob. Opatření budou platit bez časového omezení, podle Vojtěcha to bude přinejmenším 14 dní.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

„Samozřejmě pokud kraj se rozhodne vyhlásit stav nebezpečí a pan hejtman zvolí nějaké další opatření, tak to bude na něm," uvedl ministr.
Situace v rámci celého kraje ale podle něj není závažná, problém je lokální. Vojtěch také řekl, že zavření Dolu Darkov zatím není na místě.

Ministr rovněž uvedl, že kvůli pokračování restrikcí pravděpodobně bude udělena výjimka, která by umožnila uspořádání zápasů fotbalové ligy, ve kterých hraje Karviná. Karvinští fotbalisté by ve středu měli nastoupit v Opavě, v neděli doma hostit Spartu. „Pokud by byli pouze hráči a realizační tým, je to akceptovatelné riziko," řekl Vojtěch - VÍCE ZDE

Už v sobotu večer čísla komentoval hejtman kraje Ivo Vondrák na sociálních sítích slovy: "Znovu jsme ztratili už bílý Rýmařov." 

POČTY ZA MS KRAJ:
Počet nemocných za MS kraj podle Ministerstva zdravotnictví (k 24.5. 17:30): 1467

Počet nakažených v MS kraji podle Krajské hygieny Ostrava (k 24.5. 19:00): 1397
Ostrava: 487
Karviná: 317
Frýdek-Místek: 276
Opava: 197
Nový Jičín: 94
Bruntál: 26

Počet uzdravených: 867
Počet zemřelých: 58

*Zdroj: Údaje vychází z MZ ČR a KHS Ostrava

**
Proč se údaje ministerstva a hygieniků liší? „Krajská hygienická stanice eviduje všechny pacienty v našem kraji, zatímco ministerstvo zdravotnictví je vykazuje podle trvalého bydliště, byť v tomto kraji momentálně nejsou,“ uvedl již dříve hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Mapy s údaji pro MS kraj o počtu nakažených:

*pro zvětšení map na ně klikněte

Zdroj: Facebook.com

Zdroj: Facebook.com

Zdroj: Facebook.com

NENECHTE SI UJÍT: Turistické noviny představí Opavské Slezsko. Co nabídnou?
Turistické noviny zaměřené na letošní letní sezonu vychází už příští týden v úterý 26. května jako součást tištěného vydání Deníku - VÍCE ZDE