„Úroveň přihlášených podnikatelů byla letos mimořádně vysoká a dovolím si prozradit, že porota vybírala krajského vítěze těžce. V těsném hlasování zvítězil Pavel Mohelník ze společnosti Ferrit. Svým přístupem k zaměstnancům, rodině, kolegům ve vedení firmy a k podnikání jako takovému je přesně tím vzorem, ze kterého si začínající podnikatelé mohou vzít příklad,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v ČR.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad soutěží převzal záštitu, poznamenal: „Náš kraj je plný odvážných podnikatelů a jsem rád, že se rozhodli svůj talent využít právě u nás.“

Pavel Mohelník řekl, že neočekával, že bych mohl v soutěži zvítězit. „Vnímám to jako ocenění práce celého kolektivu a svým kolegům děkuji,“ dodal po vyhlášení výsledků podnikatelské soutěže.

Vítěz krajského kola Podnikatele roku Pavel Mohelník, 23. ledna 2019 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Firma Ferrit byla založena v roce 1993, má 300 zaměstnanců a její roční obrat činil loni 1,3 miliardy korun.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky bude vyhlášeno v Praze 5. března letošního roku. Vítěz pak bude bojovat o titul EY Světový podnikatel v celosvětovém finále, které se uskuteční 5. až 9. června v Monte Carlu.