Na Rybníčku, La Barca, Uno, U Náhonu, Minerva, U Hrocha. To je celkem šest opavských restaurací, které v poslední době okradla třiačtyřicetiletá žena. Redakci to potvrdil tiskový mluvčí Opavské policie René Černohorský.

O případu, kdy blondýna s dvěma dětmi obchází opavské restaurace a svou útratu nikdy nezaplatí, jsme vás již několikrát informovali v uplynulých týdnech.

Příběh zlodějky, který začal fotkou zveřejněnou na sociálních sítích a sledují jej na Opavsku stovky lidí, má další pokračování.

Podvodnice se totiž přemístila na Frýdeckomístecko, kde navštívila jednu z restaurací v Čeladné. Podle nejnovějších informací, které policie poskytla, má žena trvalý pobyt právě na Frýdeckomístecku.

V Opavě pak podle neoficiálních zpráv měla žena jen přespávat, zřejmě u známých na Olomoucké ulici. Podle Černohorského je důležité, aby si personál co nejvíce všímal hostů.

„Když má osoba vyšší útratu, je podnapilá, je dobré se přesvědčit, jestli má finance. Samozřejmě se pokusit hosta hlídat, aby neodešel bez placení,“ radí Černohorský a dodává, že v prvotním případě se jedná o občansko-právní spor. „Každopádně mohou zaměstnanci restaurace zavolat policii. Jsme schopni zjistit, jestli není osoba v pátrání, nebo nepáchá recidivu,“ vysvětluje.

Podle jeho slov je v současné době již protiprávní jednání zmíněné ženy klasifikováno jako přečin podvodu a zjišťují se další skutky její majetkové trestné činnosti. „Prosíme případné další poškozené v tomto případu, aby se se svým svědectvím a novými informacemi obrátili na policisty, kteří sídlí na Vaškově náměstí číslo 10 v Opavě nebo zavolali na policejní telefonní číslo 974 737 651.

Veronika Schindlerová