„Na místě jsme pořídili i záznam a veškerá dokumentace k vyšetřovacímu pokusu bude k dispozici i pro potřeby soudního znalce,“ řekl krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

Kvůli otravě Bečvy kyanidy provádí 17. listopadu 2020 kriminalisté na řece vyšetřovací pokus. Pomocí fluoresceinu dokumentují chování neznámé látky v toku řeky
Kriminalisté provádějí kvůli otravě Bečvy pokus. Do řeky vypustili fluorescein

Ve Valašském Meziříčí se v úterý 17. listopadu za účasti několika desítek lidí konala demonstrace, která připomněla dva měsíce od ekologické havárie na Bečvě a zatím bezvýsledné pátrání po vinících.

K masivnímu úhynu ryb v řece Bečvě došlo v neděli 20. září. Rybáři na čtyřicet kilometrů dlouhém úseku od Choryně až po Přerov posbírali nejméně čtyřicet tun ryb, které otrávil kyanid.

Ke znečištění řeky Bečvy došlo v úterý 27. října také v Přerově - barva vody byla oranžovo-rezavá.
Otrava ryb stále nemá viníka. A proč byla Bečva oranžová?

Hromadná otrava se zařadila mezi největší ekologické havárie posledních desetiletí a z Bečvy se v jejím důsledku stala mrtvá řeka. Podle vědců potrvá obnova života v toku několik let. Viník otravy dosud nebyl vypátrán.

Policie: Nemáme embargo

Policejní prezidium se tento týden ohradilo vůči tomu, že by na případ bylo uvaleno informační embargo.

„Jsme si vědomi veřejného zájmu a v rámci vlastní působnosti a po dohodě s dozorujícím státním zástupcem pravidelně informujeme veřejnost o stavu řízení, pochopitelně s ohledem na možnosti, které nám ukládá trestní řád,“ konstatovala mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Vědci zjišťují, zda je v Bečvě po otravě kyanidem život - výzkum v Přerově u jezu v Dluhonicích, 15. listopadu 2020
Je v Bečvě život? Vědci našli nejhorší úsek, překvapení i v Přerově

Policejní vyšetřování je nyní, jak dodala, zcela závislé na výsledku znaleckého zkoumání. „Lhůta na jeho vypracování byla s ohledem na množství zkoumaného materiálu stanovena přizvanému znalci na tři měsíce a uplyne 20. prosince,“ řekla.