S varováním přišli meteorologové. Upozornění platí pro většinu republiky.

„Od západu očekáváme sněžení, které bude přecházet v déšť, zejména od vyšších poloh místy i mrznoucí s tvorbou ledovky. Během dne se bude od západu oteplovat,“ uvedli v sobotu meteorologové s tím, že v rámci Moravskoslezského kraje se v neděli, zejména na Rýmařovsku, Bruntálsku a Vítkovsku, může při mrznoucích srážkách tvořit slabá ledovka. Na pozoru by se však měli mít řidiči a chodci i v dalších regionech kraje.

Dopravní nehoda, Ostrava, 17. listopadu 2023, zásah hasičů.
FOTO: Vážná nehoda v Ostravě. Řidič jel na červenou, na místě několik zraněných

Co se týká aktuální předpovědi počasí, v sobotu bude zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení, pod 400 metrů i srážky smíšené nebo dešťové. Na horách trvalejší sněžení.

K večeru postupně ustávání srážek a v závěru i protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty 1 až 4 °C, na horách -5 až -1 °C. Mírný severozápadní, později až severní vítr 3 až 7 m/s, od vyšších poloh čerstvý vítr s nárazy kolem 15 m/s, který večer zeslábne.

Ledovka v Česku, prosinec 2022.
Led a sníh komplikují dopravu i v MS kraji, nejhorší je situace na Bruntálsku

V noci na neděli očekáváme oblačno, přechodně místy polojasno. Od západu bude přibývat oblačnosti. Nejnižší teploty 0 až -3 °C. Přes den od západu sněžení, které bude přecházet v déšť, přechodně i mrznoucí. Odpoledne a večer proměnlivá, převážně velká oblačnost a místy přeháňky.

Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, na Rýmařovsku kolem 1 °C, na horách 0 až +4 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, na horách čerstvý, místy s nárazy kolem 20 m/s. V pondělí se přes den oteplí až na 12°C.