SLEDOVALI JSME ON-LINE

Už zítra, v PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM vydání Deníků Moravskoslezského kraje najdete EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s prezidentem České republiky Milošem Zemanem, který Deníku odpověděl na otázky související s Moravskoslezským krajem.

16.39 - Náš on-line přenos třídenní prezidentské návštěvy Moravskoslezského kraje je u konce. Podrobnou reportáž z prvního dne prezidentské návštěvy s vtipným videem dupající hlavy státu najdete zde, shrnutí středečního putování po Karvinsku - zde a všechny další články redaktorů Deníku související s prezidentskou návštěvou - zde.

A my s vámi loučíme opět prezidentskými výroky dnešního dne:

Co zaznělo ve středu z úst prezidenta Zemana?"Člověk, který něčemu rozumí, to opravdu děla. Člověk, který tomu rozumí málo, o tom píše a člověk, který tomu nerozumí, učí. Rád bych tuto anekdotu omezil pouze na pražské vysoké školy," tímto citátem se Miloš Zeman přivítal se studenty na Vyskové škole podnikání v Ostravě.

„Povím vám vtip, který mám hrozně rád. Patrik se modlí k hospodinu a říká: Pane Bože dej, ať vyhraji v loterii. Modlí se rok, modlí se dva roky, modlí se tři roky. Třetí rok se rozevřou nebesa. Zjeví se hospodin a říká: Patriku zželelo se mi tě. Patriku vyhraješ v loterii, ale Patriku, i ty pro to musíš něco udělat. Patriku, kup si los."
Prezident při vystoupeních na náměstích používá vtipnou metaforu jako výzvu, aby šli lidé k volbám a ovlivnili tak to, kdo se ujme příští vlády.

"Klaus a Zeman přijdou do pekla. První předstoupí před satana Klaus. Hodně jsi hřešil Václave, pohleď na tuto ženštinu, páchnoucí, tlustou s osmi bradavicemi a třemi bradami, teď si tě odvede a navěky spolu budete kopulovat. Pak jde na řadu Claudia Schiffer. Hodně si hřešila Claudie, pohleď tady na Miloše Zemana…"
Oblíbený vtip hlavy státu, který s oblibou dává k dobrému na mítincích a besedách s občany. 

14.42 - Ve Fulneku na prezidenta Miloše Zemana kromě dospělých čekaly netrpělivě i děti. Například dvě místní holčičky, Terezii Pírkovou a Danielu Ertelovou, moc zajímalo, jak se panu prezidentovi líbí město a kde byl nejdál ve světě na služební cestě. 

Kolem 14. hodiny začal na náměstí J. A. Komenského ve Fulneku plánovaný program - setkání s obyvateli a návštěvníky Fulneku, přivítání hlavy státu Terezkou, princeznou z Fulneku. Právě tak se jmenuje knížka, kterou napsal fulnecký rodák Milan Barbořík a díky které ve Fulneku zvolili již podruhé dívku, která po celý rok bude znázorňovat Terezku. Až do příštího června jí bude jedenáctiletá Marie Bělošová. Z jejích rukou Miloš Zeman tuto knížku také převzal - více zde.

Deníku se malá Maruška Bělušová přiznala, že z vítání prezidenta měla velkou trému, ale na druhé straně byla ráda, že ji kamarádky budou závidět možnost osobně se pozdravit s panem prezidentem, protože ony tuto příležitost nikdy nedostaly.

Miloš Zeman si opět dal k dobrému nejeden vtípek, například tom, jak přijde se svým předchůdcem do pekla a zatímco na Václava Klause tam bude čekat ohyzdná babice, jeho přivítá Claudia Schiffer.

13.59 -  Po shlédnutí hlavní montáže a rozmluvě se zaměstnanci se hlava státu společně s ochrankou přesunula na kopřivnickou pěší zónu automobilového města. Na prostranství před tamním kulturním domem se Miloš Zeman nejdříve pozdravil se starostou Josefem Jalůvkou. Poté promluvil k obyvatelům, které vyzval, aby nevěšeli hlavu, že se bude jejich kdysi slavnému podniku snažit ze všech sil pomoci - více zde.

13.10 - „Zajímal jsem se o to, jaká je vaše průměrná mzda. Bylo mi řečeno, že je to kolem dvaceti tisíc, ovšem s tím, že řada z vás na tento průměr ani nedosáhne. Chtěl bych proto říci, že vám fandím, a že se pokusím v rámci svých možností pro vaše lepší podmínky něco udělat," těmito slovy přivítal několik stovek tatrováků prezident. Po zodpovězení několika dotazů ze stran zaměstnanců Miloš Zeman přislíbil, že se do Tarovky vrátí - více zde.

close Beseda prezidenta Miloše Zemana se zaměstnanci kopřivnické Tatry. zoom_in 13.02 - "Je to prestižní záležitost, že k nám do provozu přijede taková návštěva. Je to podle mne jeden z mála prezidentů, který až sem zavítal," řekl Deníku během besedy prezidenta Miloše Zemana se zaměstnanci Alois Kopčák, který v Tatře pracuje dohromady asi 11 let. "Zeptal bych se proč nepřijel s dcerou," zavtipkoval jeho kolega Petr, který v Tatře pracuje 25 let.

12.29 - Miloš Zeman, podle oficiálního programu, dorazil do Kopřivnice, kde v této chvíli vede jednání za zavřenými dveřmi. Vedení společnosti pro něj má připravený model automobilu Prezident s plnou nádrží slivovice - více zde.

Nutno dodat, že ani ze společnosti Hyundai prezident Zeman neodjel s prázdnou. Obdržel zde jako dárek repliku korejské vázy z 12. století, ozdobenou letícími jeřáby a obláčky, tedy motivy věčnosti a dlouhověkosti, a jejíž originál je k vidění v jihokorejském národním muzeu v Soulu.

11.43 - Prezidentská návštěva společnosti Hyundai je u konce. Po besedě se zaměstnanci, na které mnoho otázek nepadlo, se prezident projel po jednotlivých provozech firmy.

Jak Deníku prozradil Karel Kolařík, jeden ze zaměstnanců finančního oddělení firmy, je návštěva prezidenta Miloše Zemana unikátní premiérou v rámci všech světových poboček společnosti Hyundai.

Jednou z prvních věcí, kterou chtěl prezident znát, bylo motto společnosti Hyundai, které zní: "Nové myšlení. Nové příležitosti".

11.19 - Krátce před jedenáctou prezident dorazil do sídla společnosti Huyndai Motor Manufacturing Czech s.r.o v Nošovicích, kde se sešel nejen s vedením, ale i se zaměstnanci.

Jednání s manažery probíhalo za zavřenými dveřmi.

close Návštěva prezidenta Miloše Zemana sídla společnosti Huyndai v Nošovicích. zoom_in close Návštěva prezidenta Miloše Zemana sídla společnosti Huyndai v Nošovicích. zoom_in

10.04 - V ÚVODU PREZIDENTSKÉ BESEDY NA VYSOKÉ ŠKOLE OPĚT NECHYBĚL HUMOR

"Člověk, který něčemu rozumí, to opravdu děla. Člověk, který tomu rozumí málo, o tom píše a člověk, který tomu nerozumí, učí. Rád bych tuto anekdotu omezil pouze na pražské vysoké školy," řekl Miloš Zeman v úvodním slovu účastníkům besedy na Vyskové škole podnikání v Ostravě.

Výběr z dnešního programu:
11 hodin - Hyundai Nošovice
12 hodin - Tatra Kopřivnice
13 hodin - Kopřivnice, setkání s obyvateli
14 hodin - Fulnek, setkání s obyvateli

I rektor Vysoké školy podnikání Jiří Ciencala při uvítání prezidenta zavtipkovat: "Co vznikne, když se skříží žižala s ježkem? Ostnatý drát." Tímto přirovnáním navázal na spojení Třineckých železáren a VŠP.

9.49 - Oficiální program posledního dne třídenní prezidentské návštěvy v Moravskoslezském kraji začal. V největší aule budovy Vysoké školy podnikání v Ostravě-Michálkovicích Miloš Zeman beseduje s místními studenty. 

Svou otázku měl připravenou například i třiadvacetiletý Petr Jež, zdejší student, kterého zajímá, zda Miloš Zeman souhlasí s tím, že by prezident měl jít příkladem pro lidi a zda si myslí, že právě on je tím správným příkladem. Svou otázku Deníku prozradil ještě před zahájením besedy a jak přiznal, neví, jestli vůbec bude mít příležitost ji hlavě státu položit.

close Čekání na prezidenta. Miloš Zeman v rámci své návštěvy kraje se sejde i se studenty Vysoké školy podnikání v Ostravě. zoom_in