„Reagujeme tím na rostoucí poptávku cestujících po bezpečném a komfortním cestování na těchto trasách. Už 14. června 2015 tak Ostravu a Košice, a také Bratislavu a Košice spojí po jednom páru žlutých nočních vlaků, které budou zatím jezdit ve čtvrtek, pátek a v neděli.

Budou vypravovány v takových časech, aby uspokojily poptávku cestujících na nejvytíženějších trasách v době před víkendem a v jeho průběhu, kdy je zájem o cestování nejvyšší. Zároveň nabídnou cestujícím zcela nový koncept bezpečného a pohodlného nočního cestování na železnici včetně snídaně zdarma, bezpečnostního personálu po celou dobu cesty a atraktivních cenu už od devíti EUR," upřesnil Aleš Ondrůj.

Noční spoje budou ve zmíněných dnech odjíždět z Ostravy-Svinova v 1.23 hodin (v Ostravě zastaví také na hlavním nádraží a na zastávce Ostrava-Stodolní), do Košic dorazí ráno v 7 hodin. Z Košic opačným směrem pak budou vlaky odjíždět ve 21.23 hodin a do Ostravy-Svinova bude spoj z Košic přijíždět ve 2.46 hodin.

„Díky novým nočním spojům z Prahy přes Ostravu do Košic vznikne také ve čtvrtek, pátek a v neděli pozdně-večerní spojení z Prahy do Ostravy s odjezdem z Prahy ve 21.56 hodin a příjezdem do Ostravy kolem půl druhé ráno.

V opačném směru naopak vznikne v pátek, sobotu a pondělí brzké ranní spojení z Ostravska do Prahy s odjezdem z Ostravy-Svinova ve 2.48 hodin a příjezdem do Prahy v 6.18 hodin," dodal dále Ondrůj.

Jízdenky na nové spoje už jsou v prodeji.