Lídr kandidátky

„Nabídku hnutí ANO kandidovat v krajských volbách jsem se po několikaměsíčním zvažování rozhodl přijmout. Tento krok je pro mě výzvou v tom nejlepším slova smyslu a jsem přesvědčen, že k rozvoji našeho regionu mám čím přispět," sdělil rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák, který chce kandidovat jako nestraník za politické hnutí ANO 2011.

„Svou kandidaturu jsem zvažoval už od ledna letošního roku. Během toho období jsem se setkal s většinou zástupců hnutí ANO v jednotlivých oblastech kraje. Chtěl jsem mít jistotu, že v hnutí, které mě navrhlo za lídra kandidátky, budu mít podporu," řekl Deníku Ivo Vondrák.

Průmysl a technologie

Pokud by rektor technické univerzity ve volbách post hejtmana opravdu získal, zaměřil by se nečekaně především na technické vzdělávání. Podle něj je třeba propojit tradiční průmysl s novými technologiemi a inovativním podnikáním.

„Jsem přesvědčen o tom, že úspěch našeho regionu souvisí se vzdělánými lidmi, ať už se jedná o vstup investorů nebo o sociální problematiku. Pokud v krajských volbách uspěji, funkci rektora předám tak, ať je zajištěn její řádný výkon," dodal současný rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.