V květnu složila zkoušky na trolejbus a zdárně s ním jezdí. Už nějaký čas přitom ví, že v něm bude i o Vánocích. Místo dárků bude mít v rukou volant.

O vánoční atmosféru ale přijít nehodlá. „Rádio při jízdě nesmíme mít zapnuté, což respektuji, ale na konečné si z mobilu určitě budu pouštět koledy,“ plánuje Nikol jak prožije první Vánoce v nové práci.

„S manželem jsme je chtěli slavit s našimi rodinami, abychom nebyli sami dva. Ve společné rodinné atmosféře, všichni pohromadě. No a buď se mnou, nebo jak už to vypadá spíše beze mě,“ říká Plšková s humorem. Že na ni vyjde vánoční směna, coby nováček tak nějak očekávala.

Je jí zčásti líto, že bude na Štědrý den jezdit, zároveň si ale uvědomuje, že oproti rodinám s dětmi ještě nemá takové závazky.

„Samozřejmě až budeme mít děti, bude to o něčem jiném. Teď čtyři dny jezdím a dva mám volno. Možná se bude dát uvažovat o změně turnusu, třeba od pondělí do pátku a víkend mít volný. Naštěstí je v tomhle zaměstnavatel vstřícný a nabízí několik možností, jak chodit do práce. Máme zde totiž samozřejmě i maminky s malými dětmi,“ popisuje Plšková možnosti v Dopravním podniku Ostrava.

MANŽEL SE SALÁTEM

Z domova ale dostala jasné instrukce. „Pokud bych na Štědrý večer končila pozdě (přesnou pracovní dobu o Vánocích v době uzávěrky ještě neznala, pozn. red.), manžel mi dal jasně najevo, že za mnou přijde s bramborovým salátem a řízkem a že si uděláme ježíška na konečné!“ odhaluje mladá trolejbusačka své vánoční plány.

„Někde mě určitě bude čekat s taškami. A když bude dárků hodně, určitě ho naberu!“ žertuje Plšková.

Utkání 28. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha, 21. prosince 2018 v Ostravě. Klub HC Vítkovice Ridera oslavil 90. výročí svého založení a zároveň ocenil legendu, současného čestného prezidenta klubu Františka Černíka.
Čtyři legendy v Ostravar Aréně: dres Františka Černíka už je taky pod stropem

OČEKÁVÁNÍ

U Dopravního podniku Ostrava zažije Nikol první Vánoce, proto je zvědavá, jaké budou. „Jezdím už několik dní před svátky a myslím si, že samotný Štědrý den nebude tak hrozný. Ale ty dny předtím, to bude to pravé nákupní šílenství. Všichni určitě chytnou typický amok a vyrazí na poslední chvíli do obchoďáků pro dárky,“ očekává Plšková.

Jedno konkrétní přání ale pro tento den má. „Doufám, že budou bílé Vánoce! Silnice a sníh sice nejsou ideální kombinace, to vám řekne každý řidič, ale bylo by to krásné,“ zasní se mladá řidička, jež předpokládá, že zatímco tramvaje jsou vytížené, v trolejbuse v tento čas moc cestujících nebude.

Více lidí už očekává na silvestra, kdy má však ranní směnu. „Bude tedy dost času připravit chlebíčky, jednohubky, zajistit nějaké bublinky. Přinejhorším mám doma manžela, tak se postará,“ říká rázně Plšková.

Jako správná manželka ale hned dodává: „On je šikovný, o to se nebojím.“ S kolika dárky ji tedy počká na konečné?

Letadlo SmartWings
ČSA zrušila leteckou linku z Prahy do Ostravy
Řidička tramvaje DPO Iveta Kurečková.
Vždy velmi potěší, když vám cestující popřejí hezké Vánoce