„Sníh všechny zaskočil, nikdo s ním nepočítal,“ komentovali to motoristé, které zastavovala policejní hlídka. Ta silnici I/56 na Bílou uzavřela a policisté řidiče kamionu naváděli při couvání. Při opatrném sjíždění z kopce pokrytého sněhovou břečkou směrem k Ostravici to měl složité. Pokutu nedostal, protože upozornění na zákaz vjezdu mu ještě nesvítilo. „Zákaz vjezdu byl pak ale vzhledem ke klimatickým podmínkám vyhlášen. A platí,“ konstatovala včera mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Saskia Burešová
Saskia Burešová je v televizi už 55 let. Moderovala už s horečkou i zlomeninami

U čerpací stanice na Ostravici se opět objevili policisté, aby na silnici I/56 odchytávali kamiony, které se zapovězeným úsekem pokoušejí dostat. Před 14. hodinou tam odstavili hned tři. „Pane řidiči, po cestě máte tři tabule s dopravním značení," upozorňoval policista na přestupek ukrajinského „tiráka“. Od jiných účastníků silničního provozu se šoférům náklaďáků nerespektujícím zákaz na Bílou dostávalo nadávek.

Nehoda, Baška, Frýdecko-Místecko, zásah hasičů, 27. března 2023.
VIDEO: Noční nehoda v Bašce. Hasiči museli rozevřít kapotu vozu ve sloupu

„My je v Beskydech nechceme. Máme tady národní přírodní rezervaci a chráněnou krajinnou oblast i ochranné pásmo vodního zdroje,“ říká k tranzitní dopravě nad dvanáct tun Tomáš Kubačák, starosta Bílé. Tato obec se Starými Hamry, Ostravicí a také Frýdlantem nad Ostravicí prosazuje úplný zákaz kamionů na zdejších cestách. „Je třeba vyvíjet větší tlak a poukazovat, že už směrem na Slovensko existuje alternativa v podobě obchvatu po D/48 okolo Frýdku-Místku na hranice na Svrčinovec,“ zdůraznil Tomáš Kubačák.