„Speciální operace má obnovit globální strategickou stabilitu,“ napsali soudruzi z Frýdeckomístecka jako titulek článku do rubriky „Aktuality“ den po invazi Ruska na Ukrajinu na svůj web na adrese www.ovkscmfm.cz.

Nechyběl ani portrét ruského prezidenta s varovně vystrčeným prstem, k němuž ještě hrdě doplnili OV KSČM Frýdek-Místek.

„Přístup na ovkscmfm je zakázán administrátorem,“ začalo se pak objevovat po zadání jejich portálu do vyhledávače.

Členové zdejší komunistické strany pro to neměli vysvětlení. Možná si to nakonec komunisté zrušili sami, anebo se jim na web kdosi naboural? „Opravdu nevíme, dneska těžko někoho seženete,“ reagovali soudruzi na okresním výboru.

Pro ústřední výbor KSČM v Praze to ale nebyla legrace. „Vnímáme obsah webových stránek OV ve Frýdku-Místku jako problematický a budeme ho řešit. Ve straně nerozhodují jednotlivci, ale orgány, a tudíž se jím bude zabývat výkonný výbor v pátek 11. března,“ řekla mluvčí Helena Grofová.

Ministerstvo vnitra se k této věci prozatím nevyjádřilo. Lidé z Frýdku-Místku, jež na oslavu Putina a nazývání války jiným (Rusku vyhovujícím) jménem upozornili, nenechali na soudruzích nit suchou. Představitelé města, které má tři zastupitele za KSČM, vzkázali: „Podpora a schvalování agrese jsou nepřípustné. Stejně jako v jiných případech, i v tomto musí konat orgány činné v trestním řízení.“