Závodní okruh začíná i končí u hotelu Sepetná. Jde o 24 hodin trvající horskou štafetu dvojic společně se závodem jednotlivců, který je vyhlášen jako zimní mistrovství republiky v horském maratonu jednotlivců. Nejlepší závodníci zvládají v náročných podmínkách zdolat 14 okruhů, což představuje porci 162 kilometrů a zdolání 11 tisíc výškových metrů.

Kdo se stane vítězem letošní LH 24, bude jasné v neděli v 10 hodin. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve 12 hodin v areálu Na Pile Ostravice v prostorách Wood Areny. Zde pořadatelé připravili pro všechny sportovce i návštěvníky hlídané parkoviště s dostatečnou kapacitou.

„Všem doporučujeme, aby se nesnažili vyjet na Sepetnou ani k transformátoru, kde bude od pátečního odpoledne až do nedělní 13. hodiny zákaz výjezdu a parkování,“ uvedl Libor Uher, hlavní organizátor LH24.

Jednou z novinek letošního ročníku LH 24 je tipovací soutěž pro fanoušky, doprovod i všechny návštěvníky LH 24. V centru závodu ve Fans-zoně u hotelu Sepetná si může každý příchozí v sobotu mezi 12. až 18. hodinou u pořadatele tipnout, kolik jednotlivých výstupů zaznamená kontrolní stanice na vrcholu Lysé hory během celého závodu za všechny závodníky. Hraje se o hodnotné ceny.