Připravit formu, namíchat beton, vylít a nechat hvězdy vstoupit. Takový byl harmonogram sobotní akce na Stezce Valašce. Do chodníku slávy přidali svou trvalou a doslovnou stopu další dvě osobnosti. „Je to pocta. Vždy je to něco výjimečného, když se takto vzdává úcta. Důležitější je ale to, co člověk zanechává v srdcích samotných lidí,“ řekla Deníku zpěvačka Helena Zeťová, která má obdobnou zkušenost z Velké Bíteše z vyhlášené restaurace U Raušů, kde má spolu s dalšími osobnostmi hvězdu slávy.

Snímek Milana Baroše z videa skupiny Kryštof.
VIDEO: Nový song Kryštofů. Chci být jako Bary, zpívá Krajčo o legendě Baníku

Ani fotbalista Milan Baroš si nevybavil, že by ve své kariéře někdy otisk na chodník slávy dělal. „Toto je nejspíše můj první otisk. Nevybavuju si, že bych dosud nějaký dělal. Jsem za to každopádně rád. Je to náš region a já sem patřím. Jsem vážně rád za to, že tady můžu být,“ vyznal se dnes už hráč Vigantic. Obě osobnosti měly co dělat, aby se v přívalu fanoušků k tomu podstatnému vůbec dostaly.

Nohavica, Zikmund a další

Brzy podobná pocta na Valašce čeká i další osobnosti Moravskoslezského a Zlínského kraje, protože majitelé chtějí v této tradici pokračovat. „Domluvený je už také Jarek Nohavica, hledáme jen vhodný termín. Předběžně jsme se bavili také s cestovatelem Miroslavem Zikmundem, za nímž bychom ve věku 101 let nejspíše už zajeli domů,“ nastínil pro Deník spolumajitel Stezky Valašky Zdeněk Kořistka s tím, že s partnerem mají v hledáčku asi čtyřicet lidí, které chtějí postupně oslovovat.

„Chodník slávy by měl mít do budoucna asi dvacet lidí, a to z kapacitních důvodů. K otiskům je třeba také umístit informační tabule a nemůžeme udělat z celé stezky muzeum, kde by se lidé na každém kroku zastavovali. Navíc by se tím částečně snížila samotná pocta,“ dodal Kořistka.

K TÉMATU

Na chodník slávy na stezce Valaška přidali své otisky Milan Baroš a Helena Zeťová, 5. září 2020.Zdroj: Deník / Jakub PryčekOsobnosti z chodníku slávy na Stezce Valašce

Karel Loprais, automobilový závodník, šestinásobný vítěz Rallye Dakar, 30. 11. 2019

Richard Konkolski, mořeplavec, první Čechoslovák, který obeplul svět, 25. 1. 2020

Helena Zeťová, zpěvačka, vítězka Českého slavíka v kategorii skokan roku, 5. 9. 2020

Milan Baroš, fotbalista, vítěz Ligy mistrů a ikona Baníku Ostrava, 5. 9. 2020

Panoramatická Stezka Valaška pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech dne 18. února 2020.
Potvrzeno! Toto je kompletní přehled míst, kam mohou turisté v kraji zdarma!
V Zoo Ostrava v pátek 4. září utekla tlupa kočkodanů. Pracovníci zoo varují návštěvníky.
V ostravské zoo utekla tlupa kočkodanů. Nejsou to mazlíčci, varovala mluvčí!