Graffiti, kterým je ozdoben plot a také nedaleká garáž u fotbalového stadionu v Městských sadech, bylo vážně poškozeno neznámými vandaly. Ti sprejem zabarvili původní výmalbu a přidali i vulgarismy hanící opavský klub. Jejich formulace GKS & FCB, Je*** Opavu!!!, 1922 & 1964 může napovídat tomu, že se pravděpodobně jedná o akci některých fans Baníku.

K poškození mělo dojít v noci ze soboty na neděli. V blízkosti stadionu jsou umístěny kamery Městské policie Opava. Klub na svých internetových stránkách uvedl, že požádal o záznamy, které putovaly do rukou státní policie. „Bylo zahájeno trestní řízení pro přečin poškození cizí věci. Škoda se pohybuje okolo 10 tisíc korun. Jedná se o šestadvacet kusů betonového oplocení, které bylo postříkáno stříbrnou barvou,“ uvedla tisková mluvčí opavských policistů Pavla Welnová.

Na webu SFC bylo dále zmíněno, že veškeré incidenty z posledních dní budou zohledněny při organizaci utkání patnáctého kola FORTUNA:LIGY, během něhož se Opava utká doma s Baníkem. „Ničení majetku a napadání osob jsou incidenty, které nemají s fanouškovstvím a podporou svého klubu nic společného, a za žádných okolností nemohou být a nebudou přehlíženy,“ píše se na www.sfc.cz.

Pro takové vandalské jednání nemá pochopení ani šéf kotle Slezského FC Tomáš Hrubý. „Podobné věci se před velkými derby dějí. Nám se to však nelíbí. Nevidím v tom žádné hrdinství,“ komentoval. Později připojil ještě další postřehy: „Je to škoda, může to mít vliv na blížící se derby. Usilovali jsme o to, aby ostravští fanoušci získali aspoň tisíc lístků a nestalo se to co posledně. A sice, že na tribuně H, která je určena hostujícím fanouškům, nebyl nikdo. Uvidíme, jaké stanovisko , tomu nakonec zaujme klub.“

Posprejování oplocení stadionu přišlo zhruba týden poté, co u Březové na Opavsku došlo k přepadení auta s příznivci SFC vracejícími se z utkání v Brně. Na silnici I/57 stojící osobní automobil simuloval defekt, vozidlo za sebou tím donutil zastavit, potom jej obklíčily další vozy, z nichž vylezlo ven několik osob v kuklách. Následovalo rozbití okna, ukradení klíče a pak i batohu z kufru. Následně všichni odjeli ve směru na Fulnek.

Policie po pachatelích stále pátrá. Už dříve žádala o poskytnutí svědectví řidiče, kteří v danou dobu, tedy v neděli 7. října okolo 18.45, projížděli kolem a mohli mít vše natočeno na kamerách.

Nyní jsou žádání i svědecké výpovědi ze strany obyvatel Březové, kteří mohli přepadení přihlížet. S případnými informacemi je možno se obrátit na tísňovou linku 158 nebo policejní číslo 974 737 651.